Звання «Почесний громадянин Чернігова» присвоєно трьом військовим, міському голові та лікарю

2.11.2023 | Місто

1 листопада на засідання сесії Чернігівської міської ради затверджено рішення про присвоєння цього звання п’ятьом особам, які зробили свій внесок у захист та розвиток міста. Олександр ЛОМАКО, в.о. міського голови, перш за все, звернувся зі словами вдячності до військових, бійців 1-ї окремої танкової Сіверської бригади, які удостоєні найвищої відзнаки громади.

— Завдяки їм ми сьогодні маємо змогу жити та працювати в рідному місті. Вони з перших днів великої війни стали на захист саме Чернігова — не тільки стримали ворога, але й вигнали з нашої землі, — зазначає Олександр Ломако.

Звання «Почесного громадянина міста Чернігова» присвоєно:

  • Стефураку Миколі Миколайовичу, майору ЗСУ. Він боронив місто на новоселівському напрямку. Якби ворог зайняв ці позиції, то зрівняв би Чернігів із землею. Завдяки зокрема і Миколі Стефураку цього не сталося. 9 березня 2022-го він першим помітив ворожу ДРГ і відкрив вогонь. Росіяни ні тоді, ні після не досягли жодної стратегічної цілі. Зараз військовослужбовець продовжує захищати Україну на запорізькому напрямку.
  • Олефіренку Артуру Олександровичу, капітану ЗСУ. Боронив Чернігів на білоруському напрямку (н. п. Пакуль, далі район вул. Кільцева – аеродром Півці – ТЦ «Епіцентр»). В одному з боїв Артур Олефіренко демілітаризував ворожий танк Т-72, в якому знаходився командир танкового батальйону ЗС рф Леонід Щьоткін та БМП, яка згоріла разом з екіпажем та десантом. Після втрати командування ворожий наступ вдалося швидко зупинити. В даний час командир танкової роти стримує агресію рф на донецькому та луганському напрямках.
  • Приходьку Олексію Михайловичу, старшому сержанту ЗСУ. Брав участь в АТО та ООС. З 24 лютого в складі гранатометного взводу механізованого батальйону став на захист Чернігова на новоселівському напрямку. Під час одного з боїв Олексій знищив два російських танки Т-72, пошкодив ББМ «Тигр» та знищив п’ять ворогів.

Також почесне звання присвоєно Владиславу Анатолійовичу Атрошенку, міському голові Чернігова (2015-2023 років).

— Він змінив вектор руху міста із застою на розвиток, під час активних бойових дій знаходився на своєму робочому місці й забезпечував організацію функціонування міста, — говорить Олександр Ломако.

Та Володимиру Фризу, завідувачу ортопедичним відділення КНП «Чернігівська міська лікарня № 2», за видатні заслуги в галузі охорони здоров’я.

Микола Стефурак та Олександр Ломако у місці розташування першої танкової

Пошук по сайту