ЗДАВАЛИ ГРОШІ НА ПАЛЬНЕ ДЛЯ ГЕНЕРАТОРА

13.01.2023 | Місто
Щоб у киїнській школі було тепло, батьки учнів здавали гроші на пальне для генератора. Нібито по 50 гривень.
— Здавали гроші, — підтвердив 38-річний Андрій ГОЛОВАЧ, голова Киїнської громади. — 100 літрів пального залили.
За словами Андрія Головача, ситуація була такою, що по шість годин не було світла. Школа ж опалюється котельнею «Облтеплокомуненерго». Котел без електрики не працює. Приходили батьки. Спільно радилися. Щоб запустити генератор — потужний, на 16 кВт, — потрібне було пальне. Його придбання — це певна процедура, підписання паперів. Щоб пришвидшити запуск генератора, пролунала пропозиція скинутися грошима. Основна частина батьків сказала, що добре, допоможемо (але були й незадоволені. — Авт.).
— З п’ятниці, 2 грудня, генератор працює, — продовжує Андрій Головач. — Правда, сьогодні (7 грудня) потік у котельні насос, то він відключений. Сьогодні ж уранці я підписав договір, що ми передаємо генератор у користування «Облтеплокомуненерго». Генератор заберуть. І будуть там заправляти.
У цей же час у школі Трисвятської слободи Киїнської громади на пальне для генераторів грошей не здавали.
— У нас є до 100 літрів пального, і цього, думаю, вистачить на два місяці, — міркує 40-річний Олександр ТРЕЙТЯК, староста. — Якщо виникне потреба в паливі, звертатимуся до засновника закладу (громади), до наших підприємців, волонтерів. Ситуація в нас не така, як у сусідній Киїнці. Школа опалюється твердопаливними котлами. Електрика необхідна тільки для роботи насоса. І затрати на паливо неймовірні. За годину — біля 2-2,5 літрів, бо два генератори працюють. Запустимо на годину, розгонимо котел — вимкнемо, поки тепло тримається. Тоді знову на годину-дві вмикаємо. Отак і економимо.
Школа у Трисвятській Слободі — з двох корпусів, — пояснює. — Один корпус — молодші класи. Другий — середні і старші. Є два генератори, кожен на 5,5 кВт, хоча реально дають по 5 кВт максимум. Насоси працюють, у школі тепло. А от харчоблок, на жаль, генератори не тягнуть. У нас там плити потужні електричні. Але діти харчуються. Кухарі приходять і о третій ночі, щоб підлаштуватися під подачу світла, і навіть на вихідні.
Тамара КРАВЧЕНКО