ЗА ЗБИТУ НА “ЗЕБРІ” ДИТИНУ ЗАПЛАТИВ 850 ГРИВЕНЬ ШТРАФУ

1.06.2023 | Місто
44-річний Віктор Степаненко, чернігівець, сплатить на користь держави 850 гривень штрафу. Його визнали винним у порушенні правил дорожнього руху. Історія тягнеться з 2 грудня 2022 року. На нерегульованому пішохідному переході на вулиці Любецька, у районі колишнього м’ясокомбінату, Степаненко збив восьмирічну. Дівчинка поверталася додому зі школи.
— Аварія трапилася в мене на очах. Можу описати все до найменшої дрібнички. Лера і ще декілька чоловік стояли на тротуарі навпроти пішохідного переходу. Зліва на «Газелі» зупинився чоловік. За ним ще декілька машин. Поморгав фарами, що можна переходити. І люди пішли. Лері залишилося дійти до кінця «зебри» десь три кроки. Мої три дорослі кроки, — описала побачене 36-річна Марина СЕЛЮЧЕНКО, свідок. — Лера йшла швидко, не бігла. Десь дві третини дороги вже було пройдено. Аж тут на зустрічну смугу вилітає «Опель» і збиває її. Гальмівного шляху не було. Дівчинка важить кілограмів 25. Відлетіла на дорогу метрів за десять. ЇЇ шапку закинуло на дах «Опеля», рюкзак — на капот, черевичок відлетів метрів на 50 від місця зіткнення. Пластик від бампера розлетівся по дорозі.
Дівчинка отримала закриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку. На щастя, без переламів. Провела в лікарні близько двох тижнів.
— При всьому цьому на суд нас навіть не запросили і винесли вирок без нас. Судовий експерт написав: Лера отримала легкі тілесні ушкодження. Водій сплатив усього 850 гривень. Це життя дитини стільки коштує? — обурена 30-річна Ірина СОПІЛОВА, мама Валерії. — Донька постійно згадує той день. Ту аварію.
— Чого потерпілу сторону не запросили на суд? — запитала у 40-річного Олександра ДАНИЧА, адвоката Ірини Сопілової.
— Імовірно, при оформленні протоколу правоохоронці не вказали, що є потерпіла особа, її даних і представника. А лише написали, що було ДТП і хто винуватець. Тому маму дівчинки і не викликали на суд.
Хоча слідчий розписав, що водій грубо порушив правила дорожнього руху. Бачив, що попереду нерегульований пішохідний перехід і перед ним зупиняються машини. Вивчивши історію хвороби і амбулаторну карточку дівчинки, судовий експерт визначив, що в дівчинки були легкі тілесні ушкодження. Тому справа була закрита, оскільки не було складу кримінального правопорушення.
ЇЇ перекваліфікували в адміністративну, і водія притягнули за статтею 124 кодексу України про адміністративне порушення «Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів». Склали протокол і надіслали його до суду.
— Віктор Степаненко був тверезий?
— Так, тому прав керування транспортним засобом його не позбавили.
Суд обмежився притягненням до адміністративної відповідальності, визнав вину водія і наклав на нього максимальний штраф — 850 гривень. Водій повинен заплатити їх на користь державі.
— А родині Валерії?
— Нічого. Будемо звертатися ще до суду в цивільному порядку, аби відшкодувати моральну шкоду. Близько 50 тисяч гривень.
Матеріальну шкоду (за зіпсовані речі і кошти на лікування) — а це трохи менше десяти тисяч гривень — повинна відшкодувати страхова компанія. Поки тихо і в цьому напрямку.
Ольга САМСОНЕНКО