За «Хряк» змагаються два місцевих ресторатори?

29.04.2024 | Місто

“Хряк” у жовтні 2023

Власники продають відомий чернігівський ресторан «Хряк». Це той, в якому не так давно була пожежа. А ще раніше, у 2015 році, коли шеф-кухарем був Алекс Якутов, ресторан отримав бронзову «Пальмову гілку» як один з кращих в Україні.

За весь «Хряк» з прибудовами-недобудовами і всім начинням, що залишилося, хочуть 888 888 доларів.

Ресторан в центрі Чернігова, на перехресті вулиць Київська та П’ятницька. Загальна площа 597 метрів квадратних. Територія навколо вимощена бруківкою. Парковка заасфальтована.

В самому кінці об’яви вказується, що будівля потребує ремонту та відновлення. Власниками ресторану «Хряк» в Чернігові вважають Наталію та Андрія Осіковських.

Чому вирішили продати ресторан? — запитала по телефону 45-річну Наталію ОСІКОВСЬКУ, депутатку обласної ради.

— Продажем займається наш партнер. Це його рішення. Цей будинок — приватна власність і тому дивне питання.

***

— Хто виставив таку цікаву ціну?

— Оголошення складали ми, це наша творча ідея, наші фото. Попередньо було погоджене з власниками. Початкова ціна була вища, порадившись, оголосили старт з гарною ціною — 888 888 доларів. Красива цифра, — розказує Сергій БОРИСЕНКО, ріелтор агентства нерухомості «Благострой».

— Чи є вже бажаючі купити «Хряк»?

— Звичайно, і не один. Зараз ведемо перемовини з двома потенційними покупцями. Ми перевірили документи, обстежили об’єкт, зробили фото всередині і зовні. Об’яву подали так, щоб не виникало думки, що там все згоріло і ресторан нічого не коштує. І продаємо не як будівлю, а як бізнес з топовою локацією в центрі міста.

— Чи спроможні чернігівці купити за таку суму?

— За останній рік ми продали немало дорогих об’єктів. Це і магазини на першій лінії, і виробничі приміщення, склади і т.д.

— На «Хряк» поклали око кияни?

— Кияни на наш Чернігів дивляться дуже обережно. Їм це не цікаво. Бізнес в Чернігові — це місцеві жителі, наші підприємці. Або ті, хто хоче перевезти свій бізнес з Маріуполя, Херсона, Запоріжжя. З розбитих міст.

— Навіщо комусь спалений ресторан за майже мільйон доларів?

— Думаю, той, хто купить «Хряк», отримає виграшний квиток в тому плані, що цей бізнес дуже рентабельний і прибутковий.

— Але ж ремонт?

— Ремонт там затягне близько 200 тисяч доларів. Згорів тільки другий поверх. Меблі, комунікація, холодильне обладнання — залишилися в робочому стані.

Є обладнання кухні та ресторану. При складанні ціни все це врахували. Одна морозильна камера — 20 тисяч доларів. Хороша електрична піч коштує від 100 тисяч гривень і вище. Дивани-столи по 30-40 тисяч. Це все є, просто вивезене на інший об’єкт. Віддають разом з рестораном.

— Зазвичай, коли гасять пожежу на другому поверсі, перший заливають…

— Заливають. Ми в оголошенні відкрито написали — потребує відновлення. Всі роботи для збереження приміщення виконані комплексно, прибрали, підняли дах, відремонтували крокву на другому поверсі.

— Ресторан продається як приватний об’єкт. Хіба будівля не має історичної цінності?

— Сама будівля цікава з погляду історії міста. Але вона давно і повністю у приватній власності.

— На «Хряк» поклали око чернігівські ресторатори?

— Так.

***

Зателефонувала Сергію Борисенку 17 квітня, після прильоту ракет:

— Як думаєте, тепер ціна може змінитися?

— Ні. Пошумлять, поговорять і куплять.

Олена ГОБАНОВА. Фото Юлії Семенець