Встановили сонячні панелі. І світло є, й «електричку» заряджають

1.02.2024 | Місто

Олександр Огерчук у дворі заряджає свою електричку

На даху будинку сонячні панелі

На даху приватного будинку майже в центрі Чернігова, у районі «Градецького»,  родина 22-річного Олександра та Катерини ОГЕРЧУКІВ  улітку минулого року встановила сонячні панелі. На випадок блекауту, щоб було світло і тепло. Олександр заряджає від панелей свою «електричку». Так називають електроавтомобілі. В Огерчуків «Тойота».

— Панелі встановили в липні минулого року, — пояснює Олександр. — Готувалися до багатогодинних відключень світла, до важкої зими.

— У нас маленька дитина, півтора року, — підхоплює Катерина, дружина Олександра.

— Додатково на даху встановили два акумулятори, що накопичують електроенергію, — продовжує Олександр. — Особливо потрібні зимою. Акумулятори можна зарядити і від розетки. Узимку панелі виробляють мало енергії. Як тільки електроенергія в будинку зникає, подається від акумулятора. Встановлений гібридний інвертор на вісім кіловат. Потужність самої сонячної станції —  10 кіловат.

— Для нас вистачає.  Користуємося всіма приладами і ні на чому електроенергію не економимо. Ще й залишок є, — говорить Катя.

— Куди він іде?

— Поки на простої. Це якщо в літній день.

— Державі за «зеленим тарифом» продаєте?

— Ні, — розповідає Олександр. — Щоб продавати державі, треба з «Обленерго» укласти договір. Пів року намагаємося підключитися до «зеленого тарифу». Довга і дорога процедура. Потрібно міняти лічильники на «прийом» і «продаж», розробляти проєкт. Зате окупиться років за три, щонайбільше — за п’ять.

Слава Богу, світло не вимикають, тому від панелей заряджаємо електромобіль.

Машина стоїть у дворі. Дріт підключається до автівки з одного боку і до звичайної розетки з іншого. Правда, через вилку-перехідник. Китайський. Бо машина з Китаю, наші розетки від їхніх відрізняються.

Коли на вулиці гріє сонечко, плюс 15 градусів, заряду вистачає проїхати 400 кілометрів. Виробник каже, максимальна потужність батареї в машині розрахована на 600 кілометрів.

— Коли мінусова температура, зима, на скільки вистачає?

— Кілометрів на 200. Для нас їздити у своїх справах містом достатньо з головою. На зарядку ставлю на ніч. Є прилади, які прискорюють заряд батареї. Але і коштують недешево. Ми такий не брали.

— Дротів у будинку багато?

— Ні, тільки ті, що йдуть до лічильника. Додаткової проводки немає.

 Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото надане Олександром ОГЕРЧУКОМ