Віталій Хрустицький і Андрій Дериземля звільнилися. Олександр Шевчук поки працює
Головна » Місто » Віталій Хрустицький і Андрій Дериземля звільнилися. Олександр Шевчук поки працює
16.05.2022 | Місто
Про це ще 12 квітня заявив 53-річний Владислав Атрошенко, міський голова: «У важкі дні, коли Чернігів постійно обстрілювали, а люди відчували брак їжі, води та медикаментів, депутати мали бути зі своїми виборцями, а керівники — зі своїми колективами. Відповідно, депутати-керівники комунальних підприємств та управлінь, які в певний момент прийняли рішення покинути місто, будуть звільнені зі своїх посад».
Двоє керівників Чернігівради написали заяви на звільнення: 49-річний Віталій Хрустицький, керівник комунального підприємства «Муніципальна варта», та 44-річний Андрій Дериземля, начальник управління сім’ї, молоді та спорту. 55-річний Олександр Шевчук, начальник управління культури та туризму, який був під питанням, поки працює.
— Ці два керівники, коли повернулися в місто, написали заяви, — підтвердив 45-річний Сергій ФЕСЕНКО, заступник міського голови. — Владислав Атрошенко вже їх підписав. «Муніципальною вартою» тимчасово, на час воєнного стану, керує Богдан Вербицький. Управлінням спорту — заступник 49-річний Валерій Семенець. Олександр Шевчук на місці. На роботу, на наради ходить.
— Усі інші заступники, керівники вже на місці?
— Так. З 11 квітня працюємо в повному режимі, остаточно всі керівники повернулися до 18 квітня.
49-річний Микола Гоголь, керівник комунального підприємства «Парковка та ринок», 38-річний Роман Миколаєнко, начальник юридичного відділу, та 48-річний Михайло Католик, начальник відділу квартирного обліку, служать в ЗСУ.
Додатково за коментарем щодо звільнених депутатів звернулася до 37-річного Олександра ЛОМАКО, секретаря міської ради.
— Дійсно, коли місто перестали бомбити, ми провели засідання фракції. Основне питання — депутати, які не були в Чернігові під час важких днів. У виборців є щодо цього багато питань, адже вимоги суспільства до депутата вищі, ніж до інших 2/3 чернігівців, які вимушено залишили місто. Звісно, найбільше запитань до депутатів-чоловіків, які були керівниками. Відповідно, внаслідок обговорення Андрій Дериземля, Віталій Хрустицький та Олександр Шевчук написали заяви за власним бажанням.
— Чи дійсно ці депутати втекли з міста?
— Я б не казав так жорстко — «втекли». У кожного свої пояснення. Наприклад, Віталій Хрустицький був у місті приблизно до 17 березня. Потім вивозив родичів та повернувся вже в квітні. Причина його звільнення в іншому: він не виконав доручення міського голови про забезпечення чергування в приміщенні міської ради за кілька днів після її обстрілів ракетами. Андрій Дериземля вивіз родину раніше, повернувся також на початку квітня. Пояснює відсутність сімейними обставинами. Але очевидно, що до голови фракції міського голови та видатного спортсмена очікування вищі. Щодо Шевчука — рішення ще не ухвалили. Він не був у місті, виборці його не бачили. Тому я переконаний, що Шевчук повинен відмовитися від мандата депутата міської ради. У важких умовах люди хотіли бачити свого обранця, отримати від нього хоча б моральну підтримку. Для цього їх обирали. Як керівник управління культури, Шевчук має пояснення, що не перебував на Західній Україні чи в іншому безпечному місті. Він був в окупованому Новому Білоусі, під обстрілами. Тому поки працює, а далі буде видно.
— Як щодо інших депутатів?
— Я думаю, що після закінчення війни та нашої перемоги всім доведеться пояснювати суспільству, виборцям, нашим захисникам та волонтерам, де були народні обранці. А далі виборці зроблять висновки та нададуть оцінку своїм обранцям на наступних виборах.