ВІДЗНАКА “МІСТО-ГЕРОЙ УКРАЇНИ ЧЕРНІГІВ” УЖЕ НЕ В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ. І НЕ В ЗАЛІ ЗАСІДАНЬ МІСЬКОЇ РАДИ. А ДЕ ВОНА?
Головна » Місто » ВІДЗНАКА “МІСТО-ГЕРОЙ УКРАЇНИ ЧЕРНІГІВ” УЖЕ НЕ В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ. І НЕ В ЗАЛІ ЗАСІДАНЬ МІСЬКОЇ РАДИ. А ДЕ ВОНА?
19.10.2023 | Місто
6 березня 2022 року президент Зеленський відзначив Чернігів нагородою — почесною відзнакою «Місто-герой України Чернігів». Владиславу Атрошенку, меру, вручив орден «За мужність» третього ступеня, В’ячеславу Чаусу, начальнику Чернігівської ОВА — орден Богдана Хмельницького третього ступеня.
А от віддав президент відзнаку через рік, третього квітня 2023. На той час міського голову відсторонили рішенням суду. В. о. мера став Олександр Ломако, секретар міської ради.
43-річний Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської міської військової адміністрації, отримав нагороду «Місто-герой України Чернігів» з рук президента.
«Планую почесну відзнаку «Місто-герой України Чернігів» передати в Чернігівський обласний історичний музей імені Василя Тарнавського, де кожен охочий зможе її побачити. У майбутньому, якщо в місті з’явиться музей Чернігова, то відзнака займе почесне місце в одній з його експозицій», — повідомив тоді Брижинський. І, дійсно, приніс відзнаку до музею. Але зараз її вже там немає.
— 16 серпня з актом прийому-передачі до нас звернувся Олександр Комок, представник Чернігівської міської військової адміністрації. Мовляв, їм необхідна відзнака до дня Незалежності (24 серпня). Отримав того ж дня.
За потреби представники влади можуть брати нагороду, — дістає з прозорого файлу папірець 42-річний Максим БЛАКИТНИЙ, в. о. директора історичного музею імені В.В. Тарновського. — Це вже друге таке звернення. Перший раз відзнаку брали до Дня Конституції. Повернули. І взяли знову.
В акті зазначено, що відзнака буде розміщена в залі засідань міської ради. Чи вона зараз там, не знаю. Не ходив, не запрошували, не депутат:). За великим рахунком, військова адміністрація — власник цієї відзнаки, і вона має там зберігатися. Згідно статуту, музей не може брати її на постійне зберігання.
— З чого виготовлена ця відзнака?
— З дорогоцінних металів і каміння.
— Яких?
— Золота і срібла. Діаманти. Вага до кілограма, довжиною близько 15 сантиметрів. Відзнака складається з металевого флагштоку з написом: «Місто-герой України Чернігів. Указ президента України №111/2022» та синьо-жовтою стрічкою з двома китицями. Перші місяці, коли відзнаку виставили в музеї, бажаючих подивитися було чимало.
У залі засідань Чернігівської міської ради відзнаки немає. А де вона? Куди зникла з очей? Від 24 серпня минуло майже два місяці.
— Зберігається у військовій адміністрації, у будівлі міської ради. У кабінеті міського голови, де я працюю, — запевнив Дмитро БРИЖИНСЬКИЙ, начальник міської військової адміністрації. — Планували з Олександром Ломако, щоб вона висіла на прапорі міста в залі засідань міської ради. Хотіли урочисто це зробити 24 серпня, але відмовилися після подій 19 серпня (ракета «Іскандер» влучила в драмтеатр. Загинуло семеро людей, близько 200 поранено. — Авт.).
— Повертати до музею плануєте?
— А навіщо? Чекаємо слушної нагоди, щоб закріпити там, де вона повинна бути — у кабінеті міського голови або в залі, де проводяться сесії.
Ольга САМСОНЕНКО
Відзнака “Місто-герой України Чернігів” . Фото з Інтернету