Великі гроші. Як ними розпорядитися?

19.10.2023 | Місто

Несподівано прийшли великі гроші. Отримав спадок, виграш в лотерею, виплату за загиблого або заробив за кордоном. А до того жив на зарплату, на копійки. І от — шок. Що робити з грошима? А, може, їх відберуть? А чи треба вони?

Витратив на школу

Єгор Левицький. Фото з інтернету

17-річний Єгор ЛЕВИЦЬКИЙ, чернігівець, заробив за кордоном і допоміг відремонтувати рідний клас — кабінет інформатики чернігівської школи № 35, що на Масанах.

— Не шкодуєте про витрачені кошти? — спілкуємося по вайберу. Єгор у Нідерландах.

— Ні, звичайно, — відповідає. — Я хотів допомогти своїй школі. Допомагав двічі. Перший раз сума склала 300 євро, це мої особисті гроші. Другий раз, коли організував волонтерську допомогу (жив поряд з Амстердамом, працював у перукарні), загальна сума склала 500-600 євро. Особисто мої кошти — 30 відсотків.

Завдяки допомозі Єгора Левицького клас став затишним. Пошпаклювали, пофарбували стіни. Причому змивали стару фарбу, побілку змивали. Стелю побілили крейдою, підлогу пофарбували.

— Грошима займався батьківський комітет (ініціативна група),  —  говорить  47-річна Наталія ІВАНИЦЬКА, директорка школи №35, найбільшого загальноосвітнього закладу в області (навчається 1800 школярів).  — Єгор перерахував свої власні кошти, при чому це  узгодили з його батьками, бо він неповнолітній. І за ці кошти провели косметичний ремонт.

— Єгор приїздив на випускний, отримав свідоцтво про повну середню освіту. Я йому казала: «Ти в нас незабутній!», — розчулено згадує 54-річна Наталія БАРЧЕНКОВА, класна керівниця.

— Вдячні випускнику за допомогу, — додає 37-річний Сергій ПОВХ, завуч.

* * *

В області є й інші приклади витрачання власних грошей на суспільство. На виплату за загиблих ремонтували дороги, купували церковний дзвін, споруджували дитячі майданчики. Хтось дякував, а хтось і не розумів — як можна так легко розставатися з грошима.

Відремонтований клас у чернігівській школі №35 на Масанах. Фото автора

«Придбайте квартиру чи офіс»

— Гроші — це велика небезпека, спокуса. Але також дар, енергія. Не треба їх боятися, — розмірковує 41-річний Микола СИЛЕНКО, консультант з фінансів, автор проєкту в соцмережі «Фінанси +». — Особливо, якщо вони звалились, так би мовити, з неба. Зберегти гроші — це мудрість, примножити — мистецтво, є такий вислів. Можна скористатися порадами досвідчених друзів або фінансових консультантів. Не поспішати.

Створити, так би мовити, інвестиційний пакет. Частину — на депозит, частину, наприклад, — на облігації внутрішньої позики. Військові облігації поки що дають непоганий відсоток. Можна отримати 17-18 відсотків приросту.

Непоганий варіант — придбання нерухомості. Як житлової, так і комерційної (квартира чи офіс). Чи з метою перепродажу, чи з метою оренди.

І найголовніше — треба мати емоційну складову. Бо коли бачиш купу грошей і дивишся на дорогий айфон чи автівку, хочеш потратити все і відразу. А ті речі тобі, можливо, і не потрібні.

Кожне придбання має бути виваженим, обгрунтованим.

Треба розуміти, що ти достойний грошей.

Несподівані гроші, як виграш у лотерею, інколи можуть призвести навіть до зубожіння, до бомжування чи й до смерті.  Взявся шикувати і не помітив, як усе розтринькав.

Інколи, дійсно, доцільніше  витратити їх на суспільні потреби. Частково чи повністю. Це людина сама вирішує. Це позиція і право людини. Особливо, якщо власник грошей немолодий і не може або не хоче використати їх для себе. Інвесторами можуть бути не всі. Це напруження, слідкування за ринком. А допомога іншим — це теж інвестиція.

 

Коли прийшли великі гроші, у жодному разі нікому їх не віддавайте.

Можна:

 1. Купити квартиру в Києві;
 2. Чорний брабус;
 3. Офіс, щоб здавати в оренду;
 4. Дачу;
 5. Землю (паї);
 6. Долари або євро;
 7. Оновити побутову техніку вдома (холодильник, плиту, поставити посудомийку і т. д.);
 8. Зробити капітальний ремонт свого житла;
 9. Придбати сучасні меблі та ортопедичні матраци;
 10. Зробити зуби, очі, груди;
 11. Нарешті здійснити мрію.

Тамара КРАВЧЕНКО

Пошук по сайту