«Чернігівводоканал» попереджає: якщо приватний сектор почне поливати городи в час пік — з 7 до 9, тиск води в багатоповерхівках буде слабкий

25.04.2024 | Місто

Олександр Мещеряков

В травні, коли пригріє сонечко, буде сходити посіяне, жителі приватного сектора Чернігова почнуть поливати городи, грядки. Працівники комунального підприємства «Чернігівводоканал» застерігають: тиск води впаде. І в квартирах багатоповерхових будинків вода з кранів тектиме слабо.

 

— Пік споживання води — з 7 до 9 ранку і з 7 до 9 вечора. Якщо приватний сектор почне активно поливати городи в години найбільшого споживання, тиск води зміниться по всьому місту,

 

— застерігає 35-річний Олександр МЕЩЕРЯКОВ, начальник служби насосних станцій водопроводу  КП «Чернігівводоканал». — 30 відсотків населення забезпечувала водонасосна станція №2, що на Старій Подусівці. Під час бомбардування 14 березня 2022 року вона була повністю знищена. Ще досі триває відновлення, реконструкція. Водонасосна станція № 2 не працює.

Два роки ми з цією проблемою справлялися. В місті було менше людей. Працюючі водонасосні станції по Чернігову перекривали ці 30 відсотків дефіциту води. Чернігівці повертаються додому. І зараз ми прогнозуємо, що в травні буде велике використання води, це стане помітно.

Вже зараз всі насосні станції підприємства працюють на максимум. Можна сказати, майже на піку.

На станціях є водоміри, датчики тиску, по котрих бачимо кількість подачі води. Насосне обладнання працює в комплексі зі спеціальними датчиками в автоматичному режимі. Коли великий розбір води, насоси більше дати не можуть. Через це тиск падає.

 

Велике прохання до жителів Чернігова: поливайте до 7 ранку або пізно ввечері. Вдень набирайте воду в бочки, щоб потім використати для поливу. Бо буде біда.

 

— Скільки за добу Чернігів використовує води?

— Влітку, до повномасштабного вторгнення, місто використовувало 45-50 тисяч метрів кубічних води на добу. Зараз подаємо 35 тисяч метрів кубічних і, повторюсь, обладнання працює на повну.

 

— Жителі яких поверхів будуть страждати найбільше?

— Це стосується жителів з п’ятого по дев’ятий поверхи. Зазвичай, чернігівці поливають артезіанською водою городи або зранку, або ввечері. Коли жителі міста збираються на роботу або повертаються.

 

Є ПНС (підвищені насосні станції). В народі «підкачки». Коли насоси не справляються, вмикають ці «підкачки», за допомогою яких вода йде по водопроводу в багатоповерхівки. Якщо тиск зменшується майже на одну атмосферу, вони в автоматичному режимі вимикаються. «Підкачки» не запрацюють, поки тиск не підвищиться.

Вже зараз впав тиск в районі Масанів, Старих Масанів, Старої і Нової Подусівки, Шерстянки. Це ті райони, що забезпечувала водою друга водонасосна станція.

В районі гіпермаркету «Епіцентр» водонасосна станція була пошкоджена. Був пробитий резервуар. Ми його відремонтували. Це тимчасове рішення. В будь-який момент може вийти з ладу.  Є проєкт реконструкції, але фінансування поки нема.

— Як справлятися? Чернігівці все одно будуть поливати городи.

— Чернігівці повинні це розуміти і знати, що проблема є.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото автора