У домі на Київській ніхто не живе. Бо там немає світла

26.01.2024 | Місто

Новобудова в центрі Чернігова на вулиці Київській, 7  обгороджена парканом і сіткою. За ними — сіро-біла 16-поверхівка. Житловий комплекс називається «КиївСкай». Скай у перекладі з англійської — небо. На даху будинку — ініціали забудовника «Основа Буд». Останні поверхи — дворівневі квартири. Висотка побудована ще у 2021 році. Але там ніхто не живе.

На сайтах оголошень пропонують квартири в ЖК: «Трикімнатна на 107 квадратів під чистову шпаклівку коштує 88 тисяч 500 доларів. Житловий фонд від 2021 року, елітклас. Монолітно-п’ятикаркасний будинок утеплений мінватою, простора парадна, консьєржка, три ліфти (два пасажирські, один вантажний), відеоспостереження. Вікна виходять на «ЦУМ». У подарунок — дизайнерський проєкт. Здача будинку — кінець 2023 року».

У відділі продажів «Основа Буд-7» кажуть, що від забудовника квартир у цьому ЖК уже не продають. Їх розкупили під час будівництва. Але декілька варіантів є, власники продають за переуступкою. Будинок обіцяють ввести в експлуатацію. Чому так довго власники не можуть заїхати в свої квартири — проблема в електротрансформаторній підстанції. Немає світла.

Кажуть, усе через малу потужність підстанції, що поряд з новобудовою. Трансформаторну треба розширяти. А для цього виділяти землю. Чернігіврада на сесії її вже виділила. Забудовник заплатив за роботу і на об’єкті працює «Обленерго».

* * *

Для будинку знадобилося більше електропотужностей, ніж передбачали, і процес розтягнувся на роки.  АТ «Чернігівобленерго» розповідає так: «У 2015 році до АТ «Чернігівобленерго» звернулось КП «Чернігівбудінвест» Чернігівської міської ради щодо приєднання до електричних мереж електроустановок багатоповерхового житлового будинку з офісними приміщеннями та приміщеннями під фітнес-центр та підземним паркінгом на вул. Київська, 7 у Чернігові.

Між енергетиками та КП «Чернігівбудінвест» було укладено договір про приєднання до електричних мереж №131-15.

У 2019 році ТОВ «Основа-Буд-7» звернулося із заявою до «Чернігівобленерго» щодо внесення змін удоговір. Уклали додаткову угоду. У грудні 2021 року погодили проєктну документацію «Будівництво багатоповерхового будинку з приміщеннями під арт-галерею, фотостудію, фітнес-центр та паркінгом на земельній ділянці, яка занаходиться в постійному користуванні на вул. Київська, 7 у м. Чернігові з виділенням черговості: перша черга — будівництво багатоповерхового будинку з приміщеннями під арт-галерею, фотостудію, фітнес-центр; друга черга — будівництво підземного паркінгу. (Коригування).

У лютому 2022 року енергетики подали клопотання до Чернігівської міської ради для надання дозволу на розробку проєктів на відведення земельних ділянок під нову трансформаторну підстанцію ТП-10/0,4 кВ.

У жовтні 2023 між АТ «Чернігівобленерго» та Чернігівською міською радою укладено договір оренди земельної ділянки.

Тепер необхідно внести дані до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Оскільки розробником проєкту на зовнішні мережі електропостачання являється ТОВ «Основа-Буд-7», чекаємо на внесення відповідних даних до Єдиної державної електронної системи від забудовника і після цього одразу розпочнеться виконання будівельних робіт.

На сьогоднішній день ведуться підготовчі роботи для початку виконання будівельних робіт, закупівля необхідного обладнання та матеріалів».

Юлія СЕМЕНЕЦЬ