Суд по виселенню монахинь з Єлецького монастиря перенесли на 13 лютого
Чернігівський Єлецький Успенський монастир. З Петропавлівської церкви (жовто-оранжевого кольору) виходять монахині. Одна. Хвилин через 15 — друга. У чорному довгому вбранні. Чорних головних уборах. Немолоді. Згорблені. Прямують через двір на трапезу. На сніданок.
У трапезній (їдальні) — довгі столи. Їжу роздає чоловік. У курточці. Без головного убору. У руках черпак. Накладає пшоняну, гарно розварену, кашу.
На столі біля протилежної стіни — велика миска. Ущерть наповнена білими сухарями.
За столами сидить з десяток жінок. І в черничому одязі, і в світському. У хустках. Їдять кашу. Серед тарілок бачу на блюдцях початі головки часнику.
Поступово насельниць на сніданку більшає.
— У нас у монастирі 45 чоловік, — каже матушка ігуменя Марія (МАКІЄНКО). — Є лежачі. Є такі, що з паличками. Вони потребують догляду. Яка наша доля? А Бог святий знає, як буде. Хочуть, щоб ми пішли звідси.
У нас суд буде третього лютого в Чернігові, — продовжує. — З виселення. А куди нас виселити?
— Можливо, у Новгород-Сіверський переїдете? Такі були припущення.
— Та ні. Там стріляють. Там свій монастир. Чоловічий.
* * *
Відомо, що 16 січня Верховний Суд відмовив Українській православній церкві (УПЦ) московського патріархату в праві користування Єлецьким монастирем. Це рішення є остаточним, повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Перед цим майже два роки справу розглядали суди різних інстанцій.
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» позивався до Чернігівської єпархії УПЦ. Спір полягав у зобов’язанні церкви повернути майно заповіднику.
Майно — це комплекс споруд. Успенський собор, дзвіниця, келії, мури. У зобов’язанні було вказано усунути перешкоди в користуванні майном шляхом виселення.
* * *
У листопаді минулого року Верховний Суд України підтвердив, що УПЦ не має права користуватися Спасо-Преображенським собором на Валу. Справа тривала понад півтора року. Зараз у Спаському музей. У складі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
У Троїцькому соборі (теж у складі заповідника) ворота на замку.
— Відкритий для СБУ та реставраторів, — виходить 64-річний Геннадій ПІДДУБНИЙ, начальник об’єкта (Єлиці і Троїці). Завідувач господарчого відділу заповідника. За начальником — озброєна охорона.
Тамара КРАВЧЕНКО. Фото авторки
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (774)
- Війна (275)
- Перехрестя (186)
- Політика (93)
- Кримінал (89)
- Здоров'я (76)
- Заєдісь! (58)
- Довоєнне (45)
- Весілля (32)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Будмайданчик (26)
- Земля (21)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (13)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Акція (8)
- Про складних (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Розгрузись (7)
- Новини (2)
- Точка зору (1)