Слабо економили? Артистам на зарплату грошей нема. Йдуть у відпустки власним коштом
Артисти та інші працівники обласного Філармонійного центру змушені йти у відпустки власним коштом. 61-річний Сергій ТЕРЕБУН, директор, запевнив, що філармонія не закривається, у відпустки ходитимуть по черзі. Про це він розповів «Суспільному».
— Як справи у театрі? — запитала 59-річного Сергія МОЙСІЄНКА, директора обласного драматичного театру.
— Так само.
— У великій залі досі холодно?
— Не хочу поки що нічого коментувати, — не бажає виносити проблему на загал Сергій Михайлович.
Усього в Чернігові чотири театрально-видовищних заклади обласного підпорядкування. Це Філармонійний центр, музично-драматичний театр, Молодіжний та Театр ляльок.
— Скільки коштів не вистачає театрам обласного підпорядкування та філармонії, і чи буде додаткове фінансування? — запитала Валерія ДУДКА, директора департаменту фінансів Чернігівської ОВА.
— Додаткове фінансування в сумі 162 мільйони виділене всім установам обласного бюджету. Кілька тижнів тому.
Розподіл коштів для культурних установ здійснюється головним розпорядником — департаментом культури і туризму облдержадміністрації.
Ми почали рік із нестачею приблизно 300 мільйонів. Грошей вистачило на дев’ять місяців. Упродовж року частину коштів наші установи зекономили за рахунок інших статей видатків. Були і в неоплачуваних відпустках.
Але на даний час ми сподіваємося, що ці 162 мільйони, які ми виділили на заробітні плати, дозволять уникнути заборгованості.
Центральні видовищні заклади отримують дотацію. Ми їх не фінансуємо в розрізі повної бюджетної класифікації. Зарплата, енергоносії…
— Тобто театри могли з цих 162 мільйонів нічого і не отримати?
— Мені наразі це невідомо. Ми будемо вивчати ситуацію за підсумками 1 листопада.
— І, можливо, ще будуть виділені гроші саме на театри?
— Ніяких коштів цього року більше не буде. Невиконання обласного бюджету влітку становило 12 відсотків, зараз — 10. Це до 100 мільйонів гривень.
Вільні залишки коштів були розподілені так: 162 мільйони — на заробітні плати і 100 мільйонів було виділено на військові потреби для підтримки частин та органів безпеки, які є на теренах Чернігівської області.
— Хто зараз ще потерпає від нестачі коштів на зарплати?
— Усі. Інтернати, театри… На всіх однаково було розписано недорозподілену нестачу доходів. На понад 30 робочих днів не вистачало. От їх треба було «заліпити». Ми частково це зробили. І сподіваюся, що десь з 20-х чисел грудня заробітну плату хтось іще зможе виплатити (по обласному бюджету). У більшості ця заробітна плата перейде на перші числа січня.
Сподіваємося, що заборгованості простроченої, тобто більше як місяць, ні в кого не буде. І бути не може. Так зроблені розрахунки і так виділені гроші. Усім однаково, ніхто не кращий і не гірший.
Вважаю, ми зробили все, щоб забезпечити виплати. Ми в такій ситуації, що гроші мають іти на війну. І те, що сталося, — цілком логічно.
— Це було очікувано?
— Це було зрозуміло ще в грудні минулого року, коли не вистачало 300 мільйонів.
Олена ГОБАНОВА
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (652)
- Війна (224)
- Перехрестя (156)
- Політика (85)
- Здоров'я (72)
- Кримінал (69)
- Заєдісь! (58)
- Довоєнне (45)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Весілля (28)
- Будмайданчик (26)
- Земля (19)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (13)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Ковід (8)
- Кіно (8)
- Про складних (7)
- Розгрузись (7)
- Акція (7)
- Новини (2)
- Точка зору (1)