Що, знову пішки?

2.05.2024 | Місто

39-річний Олександр ЛОМАКО, в.о. міського голови Чернігова, попередив у офіційному зверненні, що з початку травня міські автобуси можуть припинити свою роботу: «Є ризик зупинки частини громадського транспорту вже 1-2 травня».

Олександр Ломако звинуватив в цьому неподобстві 43-річного Дмитра Брижинського, начальника міської військової адміністрації, який досі не підписав оплату часткової компенсації міським перевізникам за березень.

«Не пропускається оплата часткової компенсації за здійснені в березні громадські перевезення — 9 млн грн. Через це 4 транспортні компанії, які обслуговують міські маршрути Чернігова, не можуть розрахуватися за паливо, кредити та лізинг, а також виплатити заробітні плати водіям та іншим співробітникам. Управління транспорту подало розрахунки ще 18 квітня, але, станом на кінець робочого дня 30 квітня, платіж досі блокується. Я зустрічався з перевізниками, це не акція протесту або тиск. Вони просто не мають ресурсу продовжувати господарську діяльність через таку безвідповідальну позицію військової адміністрації. Чому ж Брижинський блокує виплату коштів, на які справедливо претендують перевізники? Відповідь — земельні інтереси депутатів від партії «Слуга народу», — сказав Ломако у зверненні.

« …він вимагає від структурних підрозділів міської ради: управління земельних ресурсів та Центру надання адміністративних послуг видати дозволи на земельні ділянки та зареєструвати угоди згідно з розпорядженням, яке одноосібно видав сам Брижинський», — пояснює Олександр Ломако.

Є версія, що ці земельні питання в інтересах забудовника 47-річного Максима Черненка.

— Майте повагу до міста-Героя Чернігова та наших людей! — закликав в.о мера Чернігова.

Під зверненням Олександра Ломако в соцмережах жваві обговорення.

Олег СКВАРСЬКИЙ: Це компенсація приватним перевізникам з міського бюджету, а Брижинський не дає? Ломако — кажи повну правду!

 Пресслужба Чернігівської міської ради: Це не компенсація за перевезення пільговиків, це компенсація за надання всім містянам якісних послуг громадських перевезень.

 Олена ЛУГИНА: Які виплати, панове? Чи то проїзд дуже дешевий, аж прямо настільки, що бідні перевізники на межі?

 Пресслужба Чернігівської міської ради: Програма компенсації перевізникам була розроблена з метою мотивації їх оновлювати рухомий склад і надавати містянам якісні послуги. Податися на конкурс та надавати послуги перевезень можуть тільки перевізники, котрі мають транспорт середньої/великої місткості, він курсує за графіком, та всі машини з валідаторами. Завдяки такому рішенню вдалося повністю перезапустити роботу громадського транспорту.

***

А деякі коментатори пропонують ходити пішки. Як під час чи після бойових дій ☹. Та й сам Брижинський в одному з інтерв’ю говорить: «Не така велика проблема, якщо хтось зайві 5 км пройде пішки».

Сподіваємося, до цього не дійде і найближчими днями питання вирішиться, або вже вирішилося на час виходу газети.

Олена ГОБАНОВА