Сергій Малявко: «Без допомоги держави водоканал не впорається»
17 січня в Чернігові на дитячому майданчику раптом виникло провалля. Жителі Шерстянки відвели малюків подалі і викликали аварійну водоканалу. Розмило частину труби каналізаційного колектора. На ремонт ділянки, — а це десь 350 метрів — потрібно 38 мільйонів гривень. Попередній порив колектора був на Шерстянці 4 жовтня минулого року. Аварійні ділянки майже поряд.
— Тут глибина колектора чотири метри. Демонтували, перенесли дитячі гойдалки. Розчистили грунт, що обвалився. Завдання було — максимально швидко прочистити закупорений отвір труби від землі, — каже про 17 січня Микита ПОНОМАРЕНКО, заступник головного інженера КП «Чернігіводоканал». — Допомагали комунальні підприємства «АТП-2528», «ОТКЕ». Вантажівками, самоскидами вивозили грунт. Паралельно в найближчих колодязях встановили обладнання для перекачування стоків.
З’єднали старі труби трубою меншого діаметру. На такі випадки підприємство закуповує їх, були в наявності. Уранці в суботу, 18 січня, запустили колектор. Але це тимчасове рішення. Звуження діаметра колектора і ненадійне з’єднання старої труби з новою — не найкраща історія.
Далі, — показує, де під землею проходить каналізаційний колектор, — така сама ситуація.
Ділянка колектора на Текстильників, де сталася аварія 4 жовтня, відремонтована. Підрядники збиралися завершувати роботи. Але тут, на Самоквасова, виникло нове провалля. Для переврізки треба перекривати колектор. Встановлювати систему перекачування. Це навантаження. Може ще десь обвалитися.
Зараз водоканал шукає підрядну організацію, що займається георадарним обстеженням. Технологія дозволяє знайти пустоти в землі. Щоб не рити. В ідеалі георадарна зйомка потрібна на всій протяжності колектора. З мікрорайону ЗАЗ до Шерстянки. Щоб було розуміння, де можуть статися обвали, пориви. Та це залежить від кошторису, що нам озвучать за цю роботу.
— Без допомоги держави місту не впоратися, — впевнений Сергій МАЛЯВКО, директор КП «Чернігівводоканал». — Єдине, що зможемо, — тимчасово локалізовувати провали колектора. Жителі Шерстянки, Старої Подусівки, Нової Подусівки, ЗАЗу стають заручниками ситуації. У будь-який момент водопостачання в їхніх будинках може припинитися.
Міському колектору понад 50 років. Труби залізобетонні, діаметром 70 сантиметрів. Корозія їх уже давно «поїла». Протяжність — близько восьми кілометрів.
КП «Чернігівводоканал» розробило проєкт реконструкції. Ділянка на Шерстянці в першу чергу підлягає ремонту. Це 2,8 кілометра. Потрібно не менше 300 мільйонів гривень.
— Коли розбудовували мікрорайон Масани, забудовникам давали дозволи на врізку нових будинків до вже наявних каналізаційних мереж, — додав Сергій Малявко. — Зараз колектор на межі. У пікові години об’єм стоків доходить практично до 100 відсотків заповнення.
Місто підписало меморандум з данським фондом на будівництво багатоповерхових будинків на Масанах для тих, хто втратив житло під час повномасштабного вторгнення. Спроможність колектора не дозволить відводити всі стоки. Без реконструкції каналізаційних мереж будівництво значно ускладнюється.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото авторки
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (862)
- Війна (317)
- Перехрестя (197)
- Кримінал (102)
- Політика (98)
- Здоров'я (77)
- Заєдісь! (59)
- Довоєнне (45)
- Весілля (34)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Будмайданчик (28)
- Земля (21)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (12)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Про складних (8)
- Акція (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Розгрузись (8)
- Новини (2)
- Оголошення (1)
- Точка зору (1)