У Чернігові садок №50 чекає малюків, а №19 — ремонту

8.03.2024 | Місто

23 січня, вівторок. У садочку №50 на вулиці Котляревського в Чернігові триває ремонт. У приміщенні попід стінами — будівельні суміші, пахне фарбою. Працюють електрики, маляри дофарбовують стіни.

— Садок теплий, розрахований на шість груп по 15 діток. 90 діток з двох років можемо прийняти до себе, — розповіла 65-річна Олена БЕЗВЕРХА, завідувачка садка №50. — У нас зручне розташування: поряд 19-а школа, від зупинки «Готель Градецький» метрів 500.

У березні 2022 року поблизу садочка впав касетний снаряд. Фасад і вікна побило. Засклили майже одразу. На щастя, комунікації не постраждали. Опалення, електроенергію та воду не вимикали. Підтримували належний стан закладу. Хоч і не працювали з 24 лютого 2022 року.

— Багато бажаючих водити до вас дітей?

— Учора три мами записалися, сьогодні дві. Десяток заяв є. Запитують і вакансії в садку.

— Думають, чи переходити до нас з інших садочків. Велике значення зараз має укриття. Наше — під будівлею. Має три входи: два з них — з середини, один — з вулиці. Давайте подивимося, — запрошує 50-річна Ірина МОВЛЯН, завгосп садочка. Веде сходами. — Укриття 176 квадратних метрів, розраховане на 280 людей. У підвалі перероблювали всі комунікації — є світло, вода, туалети. Міська рада на випадок відключення електроенергії дала генератор, бочку для води. Облаштували три дитячі туалетні кабінки, одну дорослу. Два дитячих рукомийники, один дорослий, лавки. Встановили витяжно-припливну витяжку, що гріє, забезпечує приміщення чистим і свіжим повітрям, очищає його від пилу і неприємних запахів.

Ірина Мовлян показує, як облаштували укриття. Є дитячий унітазик, це зручно для малечі

— Чи багато ще ремонту? Коли відкриття? — допитуюся в завідувачки.

— Дофарбувати в укритті. Косметичний  ремонт в групах та ремонт в укритті роблять коштом міського бюджету.

Як тільки наберемо діток, я йду до економіста, і він мені дасть штат працівників. Зараз із працівників я, завгосп, двірник, сторож та прибиральниця. Коли наберу штат, перевірить комісія, чи все в нас добре. І можна запрошувати дітвору. Думаю, це буде не раніше березня.

А от у садочку №19, що на Старій Подусівці, ремонти ще не починалися. Чекають тепла.

— Роботи мають розпочатися навесні. Опалення і води немає,  — сказала Ірина КОЙДАН, завідувачка. — На територію садочка або поруч прилітало щонайменше чотири рази. Уперше — третього березня 2022 року, під час бомбардування шкіл №№18 і 21. Далі — під час артилерійських обстрілів мікрорайону 6, 11 і 30 березня.

Вікна і двері вибило, пошкоджена система опалення, дах, фасад, харчоблок. За державні кошти замінили вікна та двері, за кошти з міського бюджету зробили під самою будівлею найпростіше укриття.

Плануємо відновити покрівлю і систему опалення, утеплити фасад, виконати внутрішні роботи та відремонтувати харчоблок. Треба робити відкоси, косметичний ремонт стін, стелі і підлоги.

Допомогти нам хоче Латвія, також залучено до цього процесу ПРОООН (організація в структурі ООН. — Авт.).

— На скільки дітей розрахований ваш садок?

— Проєктна потужність 185, відвідувало 174 дітей. Наш садок у зручному місці, поряд зупинка. Їздили  дітки зі Старого Білоусу. У районі також працює садок №57.

* * *

В управлінні освіти кажуть, у дитячих садочках міста вільних місць близько тисячі. Працює 41 дошкільний заклад. До вторгнення було 52.

Ольга САМСОНЕНКО. Фото автора

Укриття