Міська військова адміністрація не переїжджає. Але меблі з садочку № 34 хозгрупа вже вивезла

2.05.2024 | Місто

Черніговом поповзли чутки: у садочок №34 «Ромашка» (район танка) переїжджає міська військова адміністрація! В п’ятницю, 12 квітня, о 10 годині заходимо у двір садочка, хвіртка не зачинена. Двері «Ромашки» замкнені. Заглядаємо у вікна. Приміщення пусте, жодних меблів немає. На підвіконні однієї з груп лоточки з розсадою помідорів.

— То я поставила. Частину меблів вивезли по інших садочках, для облаштування укриття, — пояснила 53-річна Марина КОСТИРКО, виконувачка обов’язків директора садочка №34. — Що було зовсім в непридатному стані, викинули на смітник.

— Скільки діток ходило до вторгнення?

— У шести групах було 105-110. Возили малечу навіть з сіл: Старого Білоусу, Анисова, Киїнки. Переважно це були діти тих батьків, які працювали або жили поряд. Майже усі працівники, а їх було більше 30, переведені по інших садочках. Антоніна Слєсарєва, завідувачка, тепер працює на цій же посаді у садочку №57 (мікрорайон Стара Подусівка). Тут залишилося нас п’ятеро: я, двірник-прибиральник і троє сторожів.

У нас немає укриття і підвалу. Будівлю здали в експлуатацію в 1965 році.

Коли стало питання, чи зможемо відкрити садочок, то промоніторили укриття в сусідніх багатоповерхівках. Немає жодного підходящого для дошкільнят.

Садочків навкруги вистачає: №14 (вулиця Івана Мазепи, 58), №42 (вул. Мацієвського (колишня Попудренко), 18), №51 (вул. Олегове поле (колишня Лунінців),  14), №64 (провулок Вокзальний, 15А). Місця вільні там є. То ж потреби відкривати наш садок немає.

Що тут буде далі, нам не кажуть. Чуток ходить багато. Приходять час від часу, дивляться приміщення.

Поки розмовляємо, у двір заїжджає вантажівка.

— Що вам привезли?  — цікавимося.

— Це машина з хозгрупи управління освіти. Не привезли, а навпаки, будуть забирати з двору столи, лавочки, машинки тощо, котрі в гарному стані. Щоб вкопати в інших садочках.

Більше двох років не працюєте. На території садочка чисто, клумби доглянуті, — підмічаємо.

— Ми ж його гребли, косили. Хоч нас і п’ятеро, але порядки тут підтримуємо.

— Чи дійсно у приміщення садочка переїжджає міська військова адміністрація? — написали запит. 43-річний Дмитро Брижинський, начальник МВА, відповів: «На підставі договору №3 від 27 грудня 2023 року, укладеного між виконавчим комітетом Чернігівської міської ради (орендодавець) та Чернігівською міською військовою адміністрацією (орендар), прийняли в строкове платне користування нерухоме майно, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Чернігова за адресою м. Чернігів, вул. Магістратська, 7 яке є юридичною і фактичною адресою ЧМВА.

Чернігівською міською військовою адміністрацією зміна місця розташування не розглядається».

Кажуть, МВА залишається в міськраді, а в приміщенні дитсадка буде центр.

Ольга САМСОНЕНКО, Тамара КРАВЧЕНКО