Садочок №19 відремонтували за 700 тисяч євро, дітей набрали, але не відкривають
— Мріємо 1 червня, на свято, уже почути дитячі голоси. Хотілося б підготувати невеличкий концерт чи змагання до цього дня, — надіється Ірина КОЙДАН, завідувачка садочка №19. Розташований на Старій Подусівці в Чернігові. — Тривають перевірки від служб. Сподіваємося на відкриття найближчим часом.
На територію садочка або поруч під час облоги Чернігова прилітало щонайменше чотири рази. Уперше — третього березня 2022 року, під час бомбардування шкіл №№18 і 21. Далі — під час артилерійських обстрілів мікрорайону 6, 11 і 30 березня. Під вікнами садочка розірвалася міна. Вікна вилетіли, на стінах була тріщина.
На початку квітня урочисто з гостями з Латвії садок №19 відкрили. Відремонтувати допоміг уряд Латвії. Виконавець проєкту — Програма розвитку ООН (ПРООН). У садочку реконструювали систему опалення та освітлення, відремонтували й утеплили фасад та покрівлю, зробили ремонт у всіх групах, встановили нові меблі й обладнання в харчоблоці, замінили вікна та двері.
— Цей садочок є найбільшим проєктом, який ми здійснювали цього року в Україні у сфері соціальної інфраструктури. Його вартість понад 700 тисяч євро (понад 32 мільйони гривень. — Авт.), — сказав Ілгварс КЛЯВА, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні, в інтерв’ю телеканалу «Дитинець». — Цей об’єкт є прикладом того, що ми намагаємось якомога ефективніше використати наявну суму.

— Діти і батьки в режимі очікування вже понад місяць. Дати відкриття садочка постійно переносяться, — стурбована 37-річна Марина ЯБЛОНСЬКА, мати чотирирічної Єви і півторарічного Максима. — Донька вже відвідує садок №64. Хотіла перевести її ближче до дому, у 19-й. Живемо неподалік колишньої кінцевої зупинки тролейбуса №5.
На початку квітня були батьківські збори. Сказали зібрати необхідні документи. У садочку №64 нас попередили: якщо заберемо на руки медичні документи, більше його відвідувати не можемо. Добре, що я не забрала. Але з десяток батьків так зробили і довелося весь цей час тримати дитину вдома. Так само й вихователі, які перейшли з інших садочків, зараз без роботи.
Кажуть, довго тривають перевірки від служб, не підписані необхідні акти. А ті своєю чергою не поспішають перевіряти і давати дозволи. За тиждень приходить одна-дві людини. Удають роботу, наприклад повітря в дитячих шафах міряють.
— Скільки заяв від батьків уже є? — перепитую в Ірини Іванівни.
— На даний час 55. На чотири групи. За потреби можемо збільшити. До вторгнення садок відвідувало 174 дитини. Прилаштований наш садочок і для особливих діток. Є пандус і тактильні стрічки.

Коли ж тут будуть дітки?
— Вакансії є?
— Штат укомплектований майже повністю. Шукаємо тільки музичного керівника.
Вийшло як завжди
Є неофіційна версія, що садок не відкривають, тому що не зробили протипожежної сигналізації в укритті. Забули. Чи не знали, що потрібна. І тепер протипожежну сигналізацію треба встановлювати. Поки не буде, не відкриють. Знову потрібні гроші, і чималі.
В управлінні освіти Чернігівської міської ради цю версію не підтверджують, але й не спростовують.
Батьки кажуть, проблеми з протипожежною сигналізацією в укриттях і в інших дитсадках Чернігова. Дехто навіть стверджує, що завідувачки платять за це штрафи з власної кишені, аби лише садок працював.
Ольга САМСОНЕНКО
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (866)
- Війна (320)
- Перехрестя (198)
- Кримінал (103)
- Політика (98)
- Здоров'я (77)
- Заєдісь! (59)
- Довоєнне (45)
- Весілля (34)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Будмайданчик (28)
- Земля (21)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (12)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Ковід (8)
- Кіно (8)
- Акція (8)
- Розгрузись (8)
- Про складних (8)
- Новини (2)
- Оголошення (1)
- Знадобиться (1)
- Точка зору (1)