Розгляд кримінальної справи Миколи Рудьковського призупинений на час воєнного стану

9.05.2024 | Місто

Микола Рудьковський, народний депутат танцює з Сонею Кошкіною, журналісткою. 2009 рік. Фото Ольги Макухи

На офіційному сайті Голосіївського суду Києва вже немає жодної інформації про дати розгляду справи 56-річного Миколи Рудьковського, екс-мера Чернігова, екс-нардепа, екс-міністра транспорту, співвласника компанії «Нафтогазвидобування».

— Вісім разів запрошували Рудьковського на початкове (установче) засідання суду, — каже 50-річний Олег СЕМІНСЬКИЙ, нардеп від Чернігова, який звинувачує Рудьковського у своєму викраденні. — Ні Рудьковський, ні Деркач (ще один обвинувачений у справі) так і не з’явилися до суду. Були листи з військових частин, що такий-то з’явитися на засідання не може, виконує бойове завдання. Як я бачу ситуацію, використовує те, що призвався і ховається за армією, щоб уникнути кримінальної відповідальності. Навіть була перевірка. Служить.  Суд постановив призупинити слухання до закінчення військового стану. Або якихось нових обставин.

— Кажуть, Микола Рудьковский служить у складі Сил спеціальних операцій (ССО). Очолив  загін технічних видів розвідки в ОК «Північ».

— Я не можу цього виключати. Чим він займається, мені достеменно не відомо. Бачив фото в інтернеті. Навіть автомат не навчили тримати по-бойовому.

— Чи є перспектива, що справа зрушиться?

— Статті дуже серйозні. Треба чекати закінчення воєнного стану. До речі, вчора читав статистику. По Україні 11 тисяч кримінальних проваджень, в яких фігурують гвалтівники, грабіжники, ті, хто скоїв смертельні ДТП — все на паузі. Бо фігуранти призвані до ЗСУ.

Справа Олега Семінського та Миколи Рудьковського давня, ще з 2012 року. У справі четверо обвинувачених: Микола Рудьковський, Степан Деркач з Хуста, депутат Закарпатської обласної ради. У свій час був членом правління ЗАТ «Нафтогазвидобування». З минулого року в ЗСУ. Андрій Шикора та Андрій Мельник, кияни. І два потерпілих Олексій Бушай, тесть Семінського та сам Семінський. Справу розглядала колегія суддів під головуванням Олександра Бойка. Перше судове засідання було 4 вересня минулого року.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ