Головна » Місто » «Робіть мені все, бо коли, як не зараз!»
2.01.2024 | Місто
Світлана Ціховська у клініці
Світлана Ціховська про себе, чоловіка і клініку
31-річна Світлана ЦІХОВСЬКА — власниця клініки «Cosmetology clinic» в районі «Градецького». Одна з найпопулярніших косметологинь Чернігова. Нещодавно стала щасливою мамою, народила малятко Соломію. Клієнтки захвилювалися: «Що ж тепер, чи працюватиме?». Світлана найняла няню і вийшла на роботу. Дівчата полегшено зітхнули:). Ціховська розповіла «Весті» про себе, чоловіка, доньку і клініку.
1. Війна і губи
— Яка зараз найпопулярніша процедура?
— Губи, — без хвилі вагань відповідає Світлана. — І, думаю, бажаючих буде більше. Це як свого часу нігті.
Та й взагалі, після повномасштабного вторгнення жінки почали робити більше процедур. Раніше категорично відмовлялися, а тепер кажуть: «Робіть мені все, бо коли, як не зараз!» Я обожнюю всіх своїх пацієнтів. Особливо дорослих. Коли ти жінці після 60-ти вперше робиш губки. І бачиш, як у неї змінюється не тільки зовнішність, змінюється життя. Здавалось би, що там ті губи? Але вони дають впевненість. Жінки зірочками стають. І я від цього кайфую. Хочу йти далі.
Косметологією Ціховська займається вісім років.Першими клієнтами стали мама і тато.
—Тату кололи ботокс, зморшки на лобі.
— Тату? — перепитую.
— Так. Спочатку погодилась мама. І коли він побачив результат, захотів і собі. Бачить, що мама молодшає. А він і так на сім років старший. Почали з лоба, міжбрівку. Далі по обличчю пішли. Чистку зробили. На жаль, за день до вторгнення, 23 лютого 2022, ми поховали тата. «Ковід».
— Клініка — це була мрія багатьох років,— продовжує Світлана. — У Харкові лишатись не схотіла. Надто велике місто. Не моє. Чернігів душевний, рідний. Коли починала, знайомих у Чернігові було дуже мало. Як, відповідно, і клієнтів. Тому пішла в салон. І так поступово почала розвиватись.
— Коли відкриликлініку?
— Буквально за тиждень до 24 лютого 2022 року закінчили ремонт. І ось-ось планувала запрацювати.
Зараз Світлана розповідає про все спокійно, а тоді, каже, ридала. Здавалося, що мрія втрачена.
— Я більше ніколи не побачу того, до чого все життя йшла, — описує, що тоді відчувала. — Принципово купували, а не орендували приміщення. Воно 200 квадратів. Дорогий ремонт. Брали кредит, плюс родинні кошти, які заробили з чоловіком. І ось в одну мить плани руйнуються. Танки йдуть на Чернігів, на околицях вибухи, літаки бомблять центр міста.
Родина Ціховських виїхала. Вірніше, чоловік вивіз Світлану і повернувся. Волонтерив, мотався туди-сюди. Уже на початку квітня обоє були в Чернігові. І одразу в клініку. На диво, постраждало тільки вікно. Кажуть, уламок розбив.
— Але я сумніваюсь, — не вірить Світлана.
Уже в травні 2022 клініка Ціховської відкрилася.
— І були бажаючі? — щиро дивуюсь, згадуючи жахи, які довелось пережити чернігівцям.
— Тоді ще навіть світла не було. Ми привезли в клініку генератор. А люди тим часом повиходили з підвалів і просили чистку обличчя. Їх можна зрозуміти. Місяць фактично без води, світла, тепла. У нас було дві черги: основна і резервна.
2. Няню знайшла в пологовому
— Косметологів багато. Але черги стоять не до всіх. У чому ваш успіх?
—Я думала про це. Особливо за місяць до декрету скаржились: до тебе потрапити неможливо. Мабуть, тому, що я нічого не впарюю, не втюхую. Чекали мене. Я тому й вийшла на роботу через місяць після народження Солі.
У пологовому познайомилась з нянею. Дуже хотіла, щоб вона була саме з медичною освітою. Коли народила, запитала в лікаря, чи ніхто не підробляє нянею. Так ми і знайшли свою. У них чергування доба через п’ять. Дуже зручно і їй, і нам.
Три-чотири дні на тиждень я працюю. Усе залежить від графіка няні.
Я жартувала, що з клініки поїду до пологового. Фактично так і вийшло. Працювала до останнього дня. Коли почалися перейми, я була вдома. Але з’ясувала, що забула на роботі свої тапки. Тому заїхала за ними в клініку, а тоді вже — народжувати. В плані роботи я трохи не в собі. Я люблю її, я живу нею. До народження Соломії думала, що працюватиму п’ять днів на тиждень. Але материнський інстинкт дає про себе знати. Я навіть взяла собі керуючу в клініку, щоб більше часу приділяти сім’ї. Діти так швидко ростуть. Треба встигати жити і насолоджуватись. Рада, що навчилась довіряти і делегувати.
Чоловік Світлани — 33-річний Богдан Бубра. Приватний підприємець, у нього фірма таксі.
— Він мене підштовхує і стимулює. Мабуть, якби не він, усього цього б і не було. У мене завжди був страх і невпевненість у собі. А він: «Свєто, давай». Мабуть, бачив у мені потенціал, — розповідає Ціховська.
3. Чарівний лазер
— Кажуть, у вас не було жодної невдалої процедури.
— Звісно, була. І я цього не приховую. Ускладнень немає лише в тих, хто не працює. Наче й робила все правильно. Але… Боятися цього не варто. Головне — не кинути пацієнта, допомогти. Я особисто відвезла цю жінку в Київ у клініку. Там ще думали, що я сестра чи подруга. І дуже здивувались, коли дізнались, що я косметолог, яка допустила помилку. Кажуть, таке бачили вперше.
— У вас у клініці і ботокс, і мезотерапія. А зазвичай є щось одне. Адже процедури фактично конкурують одна з одною?
— Не згодна. Це різні процедури. Ботокс працює на міміку, мезотерапія — на якість шкіри. Усе за показаннями. Є ситуації, коли мезотерапія вже не допоможе. Я так чесно і кажу: «Уколоти можу, але ефекту ви не побачите». А людина вже сама вирішує. За протоколом, спочатку ботоксом блокуємо зморшку. А потім вже працюємо над якістю шкіри.
— Що робите собі?
— Усе, — посміхається Світлана. — Усі процедури я роблю собі, а вже потім іншим. Тільки так ти можеш зрозуміти, що відчуває пацієнт під час процедури та під час реабілітації. Як все має проходити, які реакції. І тільки так можна дати дієву пораду.
Зараз вимушена перерва. Як тільки перестану годувати, одразу повернусь до цієї практики.
— Під час годування не можна?
— Протипоказань насправді немає. Це мої внутрішні упередження.
— Які процедури є тільки у вас?
— Чарівний лазер. З ним працюємо і в галузі гінекології. Це післяпологове відновлення: звуження, зменшення, візуальна картинка стає красивою. Щоб все було, як до пологів. Знаю, що роблять таке хірургічно, ін’єкційно, вводять жир, але щоб лазером, окрім нас, не чула. Ось догодую, тоді й на собі спробую.
А ще лазером лікуємо хропіння.
Скажу більше, нещодавно ми знову купили приміщення. Поруч з нашим. Планувала там хірургію. Але це велика прив’язка до лікаря. А я не знаю, де взяти порядного толкового хірурга. Бо в косметології помилки можна виправити, в в хірургії, якщо відріжеш, назад не пришиєш. Плюс — це дорогі навчання, 700-1000 євро. Не кожен лікар захоче витрачатись. Тому будемо дивитись, куди, але точно будемо рухатись далі. З вірою в перемогу.