П’ять разів приймав пологи у «швидкій»

13.06.2024 | Місто

Зліва направо: Михайло Шкель, водій, та Олег Рябченко, фельдшер, який приймав пологи

23 травня, в четвер, Олег Рябченко та Юлія Поліщук, медики Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, прийняли пологи в машині швидкої медичної допомоги під номером «20». «Швидку» з міста викликали в Березанку. Це Киселівська громада під Черніговом.

Породіллю разом з немовлям відвезли в чернігівський пологовий будинок.

27 травня Олег Рябченко разом з водієм Михайлом Шкелем на зміні.

— Три дні відходив від цього виклику, — згадує 52-річний Олег РЯБЧЕНКО, фельдшер. — Дзвінок був о 10.45 чи о 10.50. Доїхали хвилин за сім.

— На блокпосту не зупиняли?

— Думаю, хлопці навіть і не зрозуміли, що ми пролетіли, — сміється фельдшер. — Об 11.00 вже тримав немовля на руках. Все пройшло так швидко, що навіть злякатися не встигли, — жартує Олег. — Це вже друга дитинка у породіллі. Вдома був чоловік, він викликав «швидку». У жінки були сильні болі внизу живота. Встигли покласти на ноші, занести в машину. І тут почалися пологи. У «швидкій» є необхідна для цього апаратура. По часу, скільки це все тривало, не можу сказати. В шоковому стані був, на годинник не дивився. Народився хлопчик. Вагів у нас немає. Але дитинка невелика. Недоношена.

— Перші пологи?

— Ні. Працюю на «швидкій» з 1991 року. У Славутичі трудився на пів ставки років шість. Вночі поступив виклик. Пологи почалися по дорозі, в лісі. На ходу приймати пологи не можна. Зупинилися, все зробили. Тоді тільки поїхали до лікарні. В Чернігові було, жінка народжувала вдома. Всіх випадків і викликів не запам’ятаєш. Але разів п’ять пологи доводилося приймати. А от для напарниці, Юлії Василівни, це були перші такі пологи. Років 15, думаю, працює на «швидкій».

— У мене це вже третій раз, — підхоплює Михайло ШКЕЛЬ, водій «швидкої», який довіз медиків до Березанки за сім хвилин. — До того, як перейшов сюди, працював у Холмах Корюківського району. Був у Козилівці водієм на ФАПі. Все життя на «швидких».

— Медикам часто допомагаєте?

— Завжди. Занести пацієнта на ношах, відкрити двері…

— З цим у нас питань немає, — як відрізав Рябченко. — Бригада така, що стараємося один одного підмінити.

— Виїжджаєте на виклики по всьому новоствореному Чернігівському району?

— Якщо «районка» не справляється, багато викликів одразу, виїжджаємо, допомагаємо колегам.

* * *

В списках новонароджених, котрі вивішують у пологовому будинку, вказано, що 23 травня народилося три хлопчики. В 11.00 народила Якуніна Д.В. Вагою кілограм 600 грамів, зріст 39 сантиметрів.

— Стан жінки і дитинки задовільний, — додала 57-річна Галина ЛЕНИК, в.о. генерального директора чернігівського пологового будинку.

— Медики «швидкої» сказали, що дитинка народилася передчасно.

— Немовля отримує лікування, але загрози для життя немає, дихає самостійно. Наша лікарня кластерна, можемо надавати допомогу жінкам, які народили передчасно, і таким діткам. Навіть тим, які народилися на 22-му тижні. Якщо їх вага 500 і більше грамів. В області два заклади, з якими підписано неонатальні пакети, де виходжують таких маленьких. У нас і в обласній дитячій лікарні.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото авторки