Лісники люблять швидкість. Протокол по Аніщенку суд повернув на доопрацювання

24.11.2023 | Місто

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало та направило до Деснянського районного суду Чернігова два протоколи про адміністративні правопорушення: щодо 49-річного Сергія АНІЩЕНКА, начальника Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, і 45-річного Вадима Фесюна, його першого заступника.
 Як сказано на сайті НАЗК: «Слідство встановило, що службовці отримали в безоплатне користування для власних потреб автомобілі Skoda Superb та Volkswagen Tiguan, які належать підконтрольним їм лісовим господарствам. Водночас обслуговування автівок проводилось коштом цих лісових господарств. Дії керівників Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства кваліфіковано як порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків.
Крім того, керівництво Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства діяло в умовах реального конфлікту інтересів, видаючи спеціальні дозволи на використання лісових ресурсів — лісорубні квитки — для господарств, від яких отримали вказані автомобілі.
Дії посадовців кваліфікують за ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП».
Санкція статті — штраф від 6800 гривень до 13600, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
15 вересня Деснянський районний суд постановив повернути для доопрацювання матеріали по Аніщенку до департаменту моніторингу і контролю за виконанням актів законодавства про конфлікт інтересів та запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції. У справі Фесюна призначено склад суду.
 — Як думаєте, чи буде з цього щось? — зателефонувала Аніщенку.
— Це треба судді подзвонити. Чи оперів спитати, які складали протокол. А я лісник, моє діло ростити ліс.
Ви і справді таке робили чи то притягнуто за вуха?
— На мене завели карну справу. Потім на Фесюна. Нічого не вийшло. Ну треба ж чимось хоча б так…
Я ні по хліб, ні по вино на цій машині не їздив. Тільки по роботі, і то попутно мене возили. У нашій державі можливо все. На чорне — біле сказати і навпаки. Ловимо браконьєрів, лісокрадів, передаємо справи до правоохоронних органів, та їх не доводять до кінця чомусь.
— Зайшли ці два клієнти, що справу закрутили, а я ж їм давав машину під час війни, пів року їздили. А потім вони вирішили мене начебто за використання машини з роботи вигнати. Руки, ноги є, на шматок хліба собі зароблю. Ось сьогодні їхав, перевищив швидкість, я зразу ж заплатив, бо я винен, питань немає. А коли не винен, за душу бере так, що нічого вже не хочеться. Нашу службу вже і так втоптали. Середня зарплата 13 тисяч. А в тих хлопчиків, які приходили до мене протоколи писати, по 60 тисяч. Вони ходять навколо мене і колег і чекають, коли ж хтось візьме пляшку чи ще щось, щоб уже протокол скласти.
У мене троє дітей. Я не відправив сім’ю за кордон. Вони були в Чернігові, а коли в будинок попав снаряд, відправив їх до моїх  батьків у село, а воно опинилося в окупації. Ми живемо досить скромно, не їздимо відпочивати за кордон, не ходимо по ресторанах.
Коли дружина прочитала цю історію в інтернеті, ми поговорили по душах. Сказала: «Ти бачиш, яке відношення. Можливо, варто поїхати з цієї держави». Та все ще вірю в справедливість.

Валентина ОСТЕРСЬКА

 

Сергій Аніщенко, начальник Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства

Вадим Фесюн, перший заступник начальника Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства

.