Підтягнули шість протитанкових їжаків. Перекрили Спортивну. Спрацювало на добу
Підтягнули шість протитанкових їжаків. Перекрили Спортивну
Спрацювало на добу
18 лютого, близько 18.00, місцеві перекрили в’їзд на вулицю Спортивна з боку Масанів. Підтягнули шість протитанкових їжаків. Спортивна — на Старій Подусівці в Чернігові, це вулиця, що йде паралельно вулиці Тероборони (колишня Гагаріна). Тероборони вже така розбита, що водії, добираючись з Масанів у центр, їдуть Спортивною. Асфальт роздовбали, жителів задовбали. Тут приватний сектор: жінки з візочками, діти, коти, пенсіонери.
Поруч з в’їздом на Спортивну блокпост. Уже не діючий. Але бетонні блоки та їжаки так і лежать на дорозі (перехрестя вулиць Пашина (колишня Беспалова, неподалік геріатричний пансіонат) та Тероборони (колишня Гагаріна, неподалік школа-інтернат). Місцеві жителі лише трохи пересунули їжаки. Але машини проїхати вже не могли.
19 лютого зранку там були два екіпажі патрульної поліції, комунальники. До поліцейських вийшли жителі вулиць Спортивна та Весняна.
— Ми скинулися грошима, найняли дорожників, залатали ямки на нашій вулиці ще до вторгнення, — розповідає Володимир СИЗИЙ, місцевий житель. — За свої гроші бетонували навколо шахт водоканалу на Спортивній. Купували цеглу, цемент. Тепер бачимо – є пошкодження, — показує дірку в покритті біля шахти. — Подзвонили в «Чернігіводоканал», повідомили. У відповідь почули, що ремонт навколо одного люка коштує 10 тисяч гривень. Шахт по вулиці більше десятка. Ми знову повинні бетонувати за власні гроші? Або чекати, коли повністю провалиться, і нам у домівках перекриють воду?
По нашій вулиці мчать легкові, вантажні авто, мікроавтобуси. Не хочуть їхати по розбитій вулиці Тероборони. По Спортивній краще. В результаті асфальт просів. Оцей люк раніше стояв рівно, зараз — криво.
— Вулиця не пристосована під активний трафік авто. Та по Спортивній зранку їде половина жителів мікрорайону Масани, Нової Подусівки, — додає 44-річна Ксенія ЦИМБАЛЕНКО. — Немає ні пішохідної зони, ні знаків обмеження швидкості. Поворот на Весняну (перед блокпостом) так розбили, що асфальт просів. Поки їжаки перекривають, можна ходити, як тільки приберуть — знову буде гоночна траса.
Ми розуміємо, можливо, наші дії не зовсім законні. Трохи пересунули їжаки з блокпосту. Але ми, як могли, подбали про безпеку свого життя. Ці ж водії літають, як скажені, нас матюкають, обзивають. Поки ми будемо писати листи у всі інстанції, асфальт на Спортивній остаточно доб’ють. Всі знають цю ситуацію і ніхто не хоче увійти в наше становище.
— Чотири дні тому дурачок-водій маму ледь не збив, — продовжує Володимир Сизий. —Дівчинка йшла з собакою, тримала пса на повідку. Собаку збили, дівчина встигла відскочити.
— Знаків немає, кожен їде і вважає себе головним, — додає Аліна СИЗА.
— Їжаки важкі, не знаєте, чим їх тягнули?
— Під час вторгнення я їх варив, розвозив військовим на позиції, це була частина блокпосту, — пояснює Володимир. — Можна руками перетягти, якщо згуртуватися.
— Хто ж поліцію викликав?
- Мабуть, водії, які не змогли проїхати по Спортивній у неділю ввечері. Патрульна машина постояла і поїхала. Зранку, як нам сказали, працівники «АТП-2528» також викликали патрульних, бо не могли проїхати. Начебто хтось з керівників додому добирався, хотів по Спортивній, а тут їжаки.
***
— Виклик був о дев’ятій ранку 19 лютого, — повідомила 23-річна Руслана ЖЕЛЕЗНЯК, речниця патрульної поліції в Чернігівській області. — На місце виїхав екіпаж патрульної поліції та екіпаж патрульної поліції відділу безпеки дорожнього руху. Провели профілактичну бесіду з місцевими жителями і їжаки прибрали.
— Жителі просять встановити знаки обмеження швидкості.
— До нас напряму звертатися сенсу немає. Ми за встановлення знаків не відповідаємо. Управління їх тільки узгоджує. Доречно написати звернення до управління ЖКГ, на їхньому балансі знаходиться дорога.
— Дозволена швидкість по місту — 50 кілометрів, — прокоментувала Тетяна КОРЖ, речниця управління житлово-комунального господарства Чернігівради. — Контролює дотримання швидкісного режиму поліція. Мешканці можуть звернутися з пропозиціями у відділ звернень громадян Чернігівської міськради, до комісії з питань безпеки та організації дорожнього руху в Чернігові. Їх розглянуть на засіданні в Чернігівраді разом з представниками патрульної поліції. Подібні комісії проходять мінімум раз на місяць.
В цьому році планується ямковий ремонт або струменевим методом, грейдерування, відновлення люків. Завершення робіт на вулиці Любецькій та відновлення покриття на перехресті вулиць Пашина та Тероборони, — підсумувала Тетяна Корж, — На щось більше немає фінансування.
Ямковий ремонт — це тимчасовий засіб, його вистачить, у кращому випадку, на сезон.
Ремонту також потребує перехрестя проспектів Левка Лук’яненка і Михайла Грушевського, перехрестя вулиць Київської-Гончої та ін.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ
Фото автора
Газета “Весть” продається в кіосках і на розкладках у супермаркетах, у поштових відділеннях Чернігова та області, а також її можна передплатити на сайті “Укрпошти”.
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (695)
- Війна (237)
- Перехрестя (169)
- Політика (89)
- Кримінал (77)
- Здоров'я (72)
- Заєдісь! (58)
- Довоєнне (45)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Весілля (29)
- Будмайданчик (26)
- Земля (19)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (13)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Акція (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Про складних (7)
- Розгрузись (7)
- Новини (2)
- Точка зору (1)