ПЕРШИЙ ШАР АСФАЛЬТУ НА ЛЮБЕЦЬКІЙ УЖЕ КЛАДУТЬ. ТРЕТЮ ЧЕРГУ РОБІТ ПЕРЕНЕСЛИ НА НАСТУПНИЙ РІК
Головна » Місто » ПЕРШИЙ ШАР АСФАЛЬТУ НА ЛЮБЕЦЬКІЙ УЖЕ КЛАДУТЬ. ТРЕТЮ ЧЕРГУ РОБІТ ПЕРЕНЕСЛИ НА НАСТУПНИЙ РІК
17.11.2023 | Місто
13 вересня на вулиці Любецька в Чернігові кипить робота. Від вулиці Мазепи до супермаркету «АТБ» працює техніка. До повороту на Чорновола, біля колишнього магазину «Любеч», — бетонна подушка під асфальт. До колишньої меблевої фабрики (там зараз сидять ІТ-ішники) уже прокладено новенький перший шар асфальту. Робить це «ШБУ-14».
— Перша черга робіт була від Мазепи до повороту на Ріпкинську, — пояснює 48-річний Костянтин ЛИЧКУН, виконроб корпорації «Укртрансбуд». — Трубопровід на першій черзі вже проклали. Додатково проводили заміну каналізаційної мережі і колодязів. Старе знімали, нове клали. Колодязі демонтували, викопували траншею. Хоч каналізація, хоч водопровід, усе міняємо разом з колодязями. Першочергово поміняли 25 колодязів водогону. Було ще зроблено шість камер. Щось схоже на колодязі, тільки із залізобетонних блоків. Замінили 13 каналізаційних колодязів.
У трубопроводі вже провели гідравлічні випробування. Воду захлорували. Труби промили. Усі абоненти вже підключені. Трубопровід працює.
— Надовго вимикали воду, коли проводили роботи?
— На день максимум. Десь за дві години встигали.
Біля перехрестя Любецької і Мазепи треба занизити газову трубу. Аж до хлібозаводу, 88 метрів довжиною. Треба розкопати, стару демонтувати, нову прокласти. На це все діло треба тижнів три. Ми будемо розкопувати, газівники працюватимуть на цій ділянці. Дорожники поки зможуть покласти асфальтне покриття тільки до хлібозаводу, не далі. Поки ми не закінчимо роботи з газовою трубою. Але там ще є теплотраса, яку також треба міняти. Одна вже розкопана, ще дві треба замінити. Але ясності поки ще немає. Чи ми будемо проводити ці роботи, чи окремо оголосять тендер.
Від «ШБУ-14» (організація теж на Любецькій) повинні зробити ливнівки, водовідвід. Залізобетон уже є. Чекаємо на трубопровід. На днях повинно бути.
Друга черга — від Ріпкинської до повороту на вулицю Широка. Уже провели гідравлічні випробування. 14 вересня захлоруємо. День повинно простояти. Наступного дня промиємо і почнемо робити врізку до абонентів. На це треба десь два тижні. Далі будуть працювати дорожники.
— Третя черга?
— За планами, роботи почнуться в наступному році.
— Теоретично дві черги повинні завершити через…?
— Півтора-два місяці. На майданчику працює 18-20 чоловік разом з технікою.
— Асфальт покладуть в один шар?
— У цьому році так. У наступному будуть класти другий. Щоб розуміти, де просіло, де треба покласти товстіший шар асфальту. Або десь розкопати, перевірити. Товщина нового асфальту (усіх шарів: пісок, бетон, щебінь, асфальт) близько 70 сантиметрів.
— А ще казали про нові бордюри і тротуари.
— Згоден. Це також треба робити. Наскільки я знаю, з міського бюджету частину грошей, яку планували витратити на благоустрій міста, перенаправили чи на ЗСУ, чи на утримання військової міської адміністрації. Так що тротуари — у наступному році.
— Коли відкриють проїзд Любецькою, хоча б частково?
— Ми його хоч завтра відкриємо. Скажу простими словами: місто сказало: «Відкривайте вулицю», поліцейські приїхали: «Не дай Бог відкриєте». Треба узгоджувати ПДР, бумажна волокита. У наших документах було написано, що після розкопки трубопроводу ми повинні відновити дорожнє покриття. Які претензії до дороги, я не знаю.
Як довго перекривали, так довго і відкриваємо. Ми, без проблем, хоч сьогодні приберемо бетонні плити. Як тільки поліція узгодить схему руху.
***
— Ми нічого не забороняли, — не погоджується 41-річний Віталій КОПИСТКО, речник патрульної поліції в області. — Рішення закриття чи відкриття руху проходить спочатку через міську раду. Вони нам повинні надіслати документи: яку частину вулиці планують відкривати, як буде їхати транспорт. На сьогоднішній день це все знаходиться на стадії розгляду.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото автора
Костянтин Личкун, виконроб корпорації «Укртрансбуд»