Опитування показало: чернігівці довіряють Валерію Залужному, Владиславу Атрошенку, Олександру Ломако

19.03.2024 | Місто

З 1 по 10 березня група «Рейтинг» провела опитування щодо соціально-політичних настроїв чернігівців. Питання були про емоційний стан і довіру до влади.

Емоційний стан чернігівців, за показниками опитування, напружений — 17 відсотків, дуже напружений — 19 відсотків. 35 відсотків — на середньому рівні. 13 відсотків — спокійні і 13 — дуже спокійні.

Ймовірність повторного наступу на Чернігів у найближчі пів року 36 відсотків опитаних оцінили, як малоймовірне. 7 відсотків вважають дуже ймовірним.

33 відсотки опитуваних абсолютно впевнені, що Україна зможе відбити напад росії. Скоріше впевнені — 41 відсоток. В грудні 2022 року так вважало 73 відсотки населення. 69 відсотків чернігівців впевнені, що дружні відносини українців з росіянами через деякий час після закінчення війни неможливі. Опитування показало, що у 59 відсотків містян близькі родичі служать на війні. У 40 відсотків не служать.

Володимиру Зеленському цілком довіряє 17 відсотків чернігівців. Скоріше довіряють — 40. Важко відповісти — 4. Скоріше не довіряють — 23 і зовсім не довіряють — 16.

Валерію Залужному цілком довіряє 45 відсотків містян. 42 — скоріше довіряють, 5 — важко відповісти, 4 — скоріше не довіряють, 3 — зовсім не довіряють. Один відсоток не чернігівців не чули про такого.

На запитання, наскільки чернігівці задоволені діяльністю Олександра Ломако, в.о. мера Чернігова, 20 відсотків відповіли, що його роботою цілком задоволені. 39 — скоріше задоволені. 11 — важко відповісти. 22 скоріше не задоволені і 8 зовсім не задоволені.

Роботою Чернігівської міської ради цілком задоволені 11 відсотків чернігівців. Скоріше задоволені  — 48 відсотків. 12 — важко сказати. 22 відсотки містян скоріше не задоволені і вісім зовсім не задоволені.

Роботою Чернігівської ОВА цілком задоволені 5 відсотків чернігівців. Скоріше задоволені — 23. Важко сказати — 19. 32 відсотки скоріше не задоволені і 21 відсоток зовсім не задоволені.

Роботою начальника ОВА В’ячеслава Чауса 4 відсотки повністю задоволені. 20 відсотків скоріше задоволені. 37 відсотків скоріше не задоволені, 31 відсоток зовсім не задоволений, важко відповісти — 8 відсотків.

Діяльністю Дмитра Брижиинського, начальника міської військової адміністрації повністю задоволені два відсотки, 17 — скоріше задоволені. 22 відсотки опитаних — важко відповісти. 33 — скоріше не задоволені і 26 зовсім не задоволені.

На запитання, хто повинен займатися життєдіяльністю міста, 82 відсотки відповіли на користь обраної міської ради. 11 — за військову адміністрацію і сім відсотків не змогли вибрати. На запитання, чи йде на користь створення міської військової адміністрації, чи перешкоджає розвитку міста, 54 відсотки вважають, що це перешкоджає діяльності міської влади. 22 — думають, що йде на користь. Важко відповісти  24 відсотки.

Створення міської військової адміністрації було викликане безпековою необхідністю чи політичним протистоянням з командою колишнього мера Атрошенка? 64 відсотки відповіли про політичне протистояння і 23 про безпекову необхідність. 13 відсоткам було важко відповісти.

До Владислава Атрошенка, колишнього мера Чернігова, чернігівці ставляться позитивно на 82 відсотки. 12 — скоріше негативно і 6 — важко відповісти.

На запитання, чи чули чернігівці про рішення Яворівського суду, згідно з яким мера Владислава Атрошенка на рік позбавили права обіймати посаду міського голови, 59 відсотків опитаних відповіли, що чули. 35 відсотків щось чули і 6 вперше почули. 50 відсотків чернігівців не підтримують це рішення в цьому році, в 2022 році не підтримували 53 відсотки. Скоріше не підтримують 26 відсотків. Підтримують чотири відсотки.

 Про соціально-політичні настрої від групи «Рейтинг» Юлія СЕМЕНЕЦЬ

 

Аудиторія: мешканці Чернігова від 18 років і старші

Вибірка репрезентативна за віком, статтю

Вибіркова сукупність: 800 респондентів

Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face)

Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,5%

Терміни проведення: 1-10 березня 2024 р.