ОЛЕКСАНДР СТЕЛЬМАШЕНКО У ЛФІТІ ПОВІСИВ РЯТІВНИЙ ПАКУНОК. ТАМ ВОДА, ТАБЛЕТКИ. ЩЕ НІЧОГО НЕ ВКРАЛИ

26.01.2023 | Місто
У першому під’їзді новобудови на вулиці Шевченка, 99-б в Чернігові в ліфті на поручні висить пакет, зав’язаний золотавою стрічкою. Це рятівний пакунок, аби мінімізувати стрес, якщо хтось застрягне в ліфті.
— Ідею запозичив з інтернету — показує вміст пакету мешканець будинку, 29-річний Олександр СТЕЛЬМАШЕНКО, майстер компанії «Будіндустрія». Будинок у нас 11-поверховий, живуть і родини з малими дітками, і літні люди. У пакеті півторалітрова пляшка мінеральної води, одноразові нові стаканчики, серветки, сухі і вологі, пачка печива, ліхтарик, якщо не буде змоги підсвітити телефоном, корвалол, валідол і но-шпа. І про всяк випадок порожня пляшка… для сечі.
— Жителі скидалися на покупку?
— Я придбав усе власним коштом. Витратив плюс-мінус 100 гривень. Повісив десь з місяць тому, раніше в нас часто вимикали електрику. Нині все більш-менш нормально.
— Хтось уже застрягав?
— На щастя. ні.
— Вмістом пакету користуються?
— Поки що нікому не знадобився.
— Дивно, що досі його не вкрали.
— У нас прибудинкова територія закрита, родини в домі живуть порядні.
У мене товариш у Києві в ліфті свого під’їзду також пакет повісив. Уранці заглядає — усе на місці , а халви нема. І так кілька днів поспіль. З вечора поклав, уранці вже з’їли.
— На випадок тривалого блекауту (відключення світла) для багатоповерхівки є генератор?
— Місто дало. Він десь у начальника нашого ОСББ. На щастя, ще жодного разу не довелося ним користуватися.
За офіційною інформацією, через відключення електроенергії протягом дня в місті застрягають більше двох десятків ліфтів. Під час першого блекауту застрягло 44 людини, декому довелося просидіти до трьох годин. За нормою, на визволення дається 30 хвилин.
Валентина ОСТЕРСЬКА
Фото автора
На знімку: Олександр Стельмашенко з “ліфтовим” пакетом