Обов’язковий технічний контроль не для всіх

18.04.2024 | Місто

— Легкові автомобілі, що використовують для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку та вантажні автомобілі (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них із строком експлуатації більше двох років, проходять обов’язковий технічний контроль (ОТК) кожні два роки, — пояснює 42-річна Людмила ДЕРКАЧ, заступниця начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області. Вантажні автомобілі вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепи до них та таксі незалежно від строку експлуатації проходять ОТК щороку. Автобуси та спеціалізовані транспортні засоби для перевезення небезпечних вантажів, незалежно від строку експлуатації — кожні пів року.

Не потрібно проходити ОТК легковим автомобілям усіх типів, марок і моделей, причепам (напівпричепам) до них (крім таксі та автомобілів, що використовують для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоциклам, мопедам, мотоколяскам та іншим прирівняним до них транспортним засобам — незалежно від строку використання. Також не потрібно — власникам легкових транспортних засобів, що використовують для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажним автомобілям (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепам до них — із строком експлуатації два роки.

Віднедавна є електронний варіант протоколу проходження ОТК. Раніше його видавали лише на бланку протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, зараз складається протокол в електронному вигляді, а водію (замовнику) видається копія у паперовому вигляді.

Ольга САМСОНЕНКО