Новоселівка з 14 лютого залишиться без води?

7.02.2024 | Місто

Комунальне підприємство «Чернігіводоканал» та Киселівська громада не дійшли згоди щодо постачання води в Новоселівку. 48-річний Сергій Малявко, керівник «Чернігіводоканалу» повідомив — якщо громада не вирішить питання, з 14 лютого воду новоселівцям, можливо,  доведеться відключити.

— Проблема була ще до повномасштабного вторгнення, — пояснює Сергій Малявко. —Невідомо, на чиєму балансі новоселівський водогін. Труба під’єднана до колодязя біля знаку «Чернігів». Ми напряму заключали договори з кожним жителем села, тоді закон це дозволяв. У 2018 році закон змінився. Звернулися до Киселівської громади, запропонували: візьміть водогін на свій баланс, підремонтуйте.

Після бойових дій мережі пошкоджені. Ми чернігівське підприємство, що обслуговує, в першу чергу, чернігівців. Ресурсів на відновлення Новоселівки не вистачало. Вимушені були по форс-мажорних обставинах розірвати зі споживачами договори. Після цього Новоселівка вийшла з пропозицією, аби ми поремонтували водогін, а вони за це заплатять. Є модульне містечко. Але чомусь забувають встановити там лічильник.

Громада пообіцяла створити своє комунальне підприємство. Отримуємо листа: надавачем послуг, що буде купувати у нас воду і постачати її населенню, визнали підприємство «Спруд». У нас вони купують по 15 гривень за куб, а населенню постачали майже по 30 гривень. Мешканці не розуміють, що сталося, можливо, думали, то Малявко щось крутить. Відмовилися від «Спруду», сказали, що хочуть працювати з водоканалом. Як варіант, мешканці можуть встановити на кожному колодязі лічильники і заключити з нами напряму договори. Але встановлення лічильника обійдеться від 60 до 100 тисяч гривень. Хто за це заплатить?

У Киселівки був унікальний шанс завести донорів і відремонтувати мережі повністю. Новий Білоус цим скористався. У них така сама ситуація, під’єднані до нашого водопостачання. Взяли мережі на баланс сільради, за два роки відновили дві свердловини за кошти донорів.

Ми дійшли до ситуації, коли вимушені будемо воду відключити. З 14 лютого треба визначати день відключення. Всіх попередимо. Поставимо водовозку. Зараз собівартість води 47 гривень за куб. Чернігівцям продаємо по 15 гривень. Бо різницю дотує міська рада.

— Керівник водоканалу аргументує відключення тим, що Новоселівка в рік краде води на 250-300 тисяч гривень, щоб поливати городи та напувати худобу, — пояснює свою точку зору Володимир ШЕЛУПЕЦЬ, керівник Киселівської територіальної громади. — Начебто в селі є якісь невідомі врізки. Ми визначили надавача послуг, але жителі хочуть тільки «Чернігіводоканал». Село було знищене і депутати проголосували на сесії, що платити за воду будемо із бюджету сільради. Зараз обслуговувати Новоселівку водоканал категорично відмовляється. Треба створити або комунальне підприємство, або знайти приватне, у якого є ліцензія, яке буде купувати воду у водоканалу і продавати населенню.

— Як не допустити відключення?

— На нараді в ОВА нам дали пів року. Бо є модульне містечко, де живуть люди, які втратили будинки, квартири. Комунальне підприємство ми юридично вже давно створили. Але немає бажаючих ні на бухгалтера, ні на керівника.

Які ще конфлікти в Киселівській громаді, читай на стор 1,3.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ