Німецька асенізаційна машина економить час, паливо. І лопати не треба
Чернігівський водоканал отримав допомогу з Німеччини, від Ольденбурзької водної асоціації — асенізаційну машину за 400 тисяч євро. Такі гроші заплатило Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини і Німецька асоціація місцевих комунальних підприємств. Це результат роботи Сергія Малявка, керівника КП «Чернігівводоканал», Наталії Музиченко, заступниці директора КП по економіці, з німецькими партнерами.
За новеньким асенізатором закріплений Сергій БАШЛАК, водій, та Олександр Сокол, начальник автотранспортного цеху водоканалу. У травні цього року вони їздили до Баварії, пройшли навчання в місті Альтенмюнстер.
Німецький асенізатор прочищає каналізаційні мережі Чернігова. 1 липня працювали в районі Льотки.
Сергій Башлак паркується біля каналізаційної шахти. Натискає кнопку на панелі керування, і стріла повертає шланг до каналізаційної шахти. Натискає іншу кнопку — шланг спускається. Працівники, які біля шахти, направляють його. Сергій натискає третю кнопку, починається промивка. Чутно, як каміння залітає в бочку. Раніше працівникам потрібно було вручну опускати і піднімати шланги. Зараз це робить гідравліка. Усе працює автоматично.
— У Німеччині вчили, як користуватися й обслуговувати цей асенізатор, — розповідає Башлак. — Спеціально для Чернігова німці всі кнопки підписали українською, — жартує. — Навчатися нескладно. Бо 11 років працюю на спецтехніці. Під час бойових дій на Чернігівщині довелося поїздити на всіх видах водоканалівських машин.
На новому асенізаторі і мені легше, і хлопцям, які займаються промивкою колектору. Менше треба докладати фізичної сили. Коли бочка повна, везу на очисні. Ззаду відкриваю ляду. Натискаю на кнопки, бочка підіймається, сміття викидається. У ній є функція очистки резервуару. Сама себе вимиває. Не треба братися за лопату.
Машина добра, — підсумовує Башлак. — І в плані роботи, і в плані економії фізичної сили та палива.
— За кордоном у комунальних підприємствах вся техніка автоматизована?
— У них ще й краща є. Під час навчання побачив першу автівку на базі електрики. Наша працює на дизельному паливі.
— Німецький асенізатор працює за трьох: як каналопромивочна машина, муловсмоктувач і вакуумна машина. Шланг для всмоктування 28 метрів, шланг для промивки, гідродинаміка, 100 метрів, — пояснює 32-річний Максим АВРАМЕНКО, начальник служби каналізаційних мереж комунального підприємства «Чернігіводоканал». — Автомобіль 2024 року випуску. Збирали на німецькому заводі. Такої техніки в нас на підприємстві ще не було.
Асенізатор під тиском подає воду, за рахунок спеціальної форсунки промиває колектор. Бочка поділена на дві частині. 10 кубів вміщається відкачаного сміття. І два куби чистої води для промивки.
— Промиваємо та відкачуємо з колектору діаметром 200 міліметрів, — продовжує про роботу на Льотці. — Раніше для цього потрібно було залучати два автомобілі: гідродинаміку і «мулосос». Ще плюс німецького асенізатора — пісок, що він відкачує, промивається чистою водою. Брудна вода повертається в колектор, а чистий пісок, каміння залишається в бочці нового асенізатора. Старій машині після промивки декількох об’єктів потрібно їхати на очисні, зливати там мул, пісок, щебінь і брудну воду. Новий працює довше.
Асенізатор не заїжджає на пішохідну і зелену зони, не створює незручностей для пішоходів.
— Скільки часу треба, щоб промити один колектор новим асенізатором?
— Усе залежить від масштабів забруднення. Буває, 50 метрів прочищаємо за пів години. Якщо колектор більшого діаметру, може піти година-три. Інколи й день.
З часом каналізаційні колектори замулюються. Кожного місяця на підприємстві складаємо план. Перелік вулиць і колекторів, що ми прочищаємо. Бувають аварійні виклики, виїжджає бригада. Але переважно всі промивки планові.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ
Фото авторки
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (761)
- Війна (268)
- Перехрестя (184)
- Політика (93)
- Кримінал (88)
- Здоров'я (76)
- Заєдісь! (58)
- Довоєнне (45)
- Весілля (32)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Будмайданчик (26)
- Земля (21)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (13)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Акція (8)
- Про складних (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Розгрузись (7)
- Новини (2)
- Точка зору (1)