Непотрібний батько

10.07.2024 | Місто

Петро Надточій

Ольга Лімаз

70-річна Ольга ЛІМАЗ, чернігівка, шукає прихисток для свого квартиранта, 75-річного Петра Надточія. Уже два роки він живе в її однокімнатній квартирі.

Петро Надточій, чернігівець, залишився безхатьком (про його історію «Весть» писала торік у жовтні). Він — непотрібний батько, дід. У трикімнатній квартирі живе колишня жінка Варвара і син Ігор з дружиною та донькою.

Петро погодився, щоб Варвара переписала квартиру на сина, взамін на договір довічного утримання. Син обіцяв давати тисячу гривень щомісяця, забезпечувати житлом, калорійним триразовим харчуванням, водити в театр.

Петро проживав у кімнатці 8,2 квадратного метра, не вжився, пішов з дому. Пустили добрі люди в кімнатку  гуртожитку на Любецькій.

У 2021 році син подав до суду, аби батька визнали особою, яка втратила право на користування житлом та виписали з квартири, бо він уже кілька років не проживає там. Суд задовольнив позов. Після цього дід  знайшов прихисток в Ольги Миколаївни. Зараз вона продає квартиру.

— Діти  мої знімають квартиру в Каунасі, у Литві, — каже Ольга Лімаз. — Кличуть до себе і просять продати квартиру в Чернігові. Їм потрібні гроші на житло в Каунасі.  Тому змушена просити Петра виселитися. Він  збирає  документи  в геріатричний пансіонат. Але і тут виникає чимало нюансів. У паспорті в нього прописка є, та в базах даних її немає. Тому спочатку діду ще треба прописатися в чернігівському притулку  для бездомних.

Він знає, що в геріатричному пансіонаті і чисто, і тепло, і годують.  Проте категорично туди не хоче. Бо там різні люди… Невідомо, з ким доведеться ділити кімнату.

Я йому кажу: «Ти ж любиш спілкування? Може, тобі там і сподобається?» А він ні в яку. От і подумала, якби знайшлася добра жіночка років 60-ти, без шкідливих звичок і взяла його до себе. Пенсія в нього шість тисяч гривень, — продовжує Ольга Лімаз. — Петро не зловживає спиртним. Незважаючи на хворі ноги, сам себе обслуговує. У нього завжди порядок.

Я бачила жіночку біля монастиря, вона просила милостиню. Сказала, хоч вік у неї за 60, не вистачає стажу і пенсію не отримує. От би їй Петро й пригодився. Та більше цю жінку ніде не зустрічала. Дід був знайшов якусь Надю з Ремзаводу, обіцяла впустити його на дачу. Але Надя раптово померла.

Жаль, що людині на старості отак доводиться скитатися. Такий гріх його колишня сім’я на душу взяла.

Валентина ОСТЕРСЬКА. Фото авторки

 

Контакти Ольги Лімаз є в редакції. Телефон Петра Надточія: 068-238-63-22.