НАЇХАЛИ НА ПРОТИТАНКОВУ МІНУ НЕПОДАЛІК ГОЛУБИХ ОЗЕР

31.08.2023 | Війна, Місто

Про загибель В’ячеслава Обитоцького і його дружини Ілони Клюнер повідомили колеги

28 серпня неподалік Олешні, що на Ріпкинщині, біля Голубих озер на лісовій дорозі автівка Ford Escape наїхала на протитанкову міну ТМ-62. Трапилося це близько сьомої вечора. Міна здетонувала, вибухнула, машина загорілася. Загинуло подружжя чернігівців — 36-річний В’ячеслав Обитоцький, старший лейтенант, інспектором роти тактико-оперативного реагування, та його дружина, 34-річна Ілона Клюнер. Доньки, Кароліна та Крістіна, їм п’ять і вісім років, вижили. Дівчата в травматологічному відділенні дитячої обласної лікарні. Оікарі оцінюють їх стан як середньої тяжкості. Вони у свідомості.

Тіла В’ячеслава та Ілони не могли одразу дістати з машини. Навколо стояли червоні попереджувальні таблички з написом «Обережно! Міни». Чекали, поки наступного ранку приїдуть вибухотехніки і проведуть розмінування.

— Ми не знали, що вони поїхали туди, — каже 32-річний Олександр ОБИТОЦЬКИЙ, рідний брат загиблого. — У брата в той день був вихідний, мабуть, вирішили виїхати з родиною за місто, відпочити. Я ввечері якраз прийшов з роботи, а до нас додому приїхали поліцейські, співробітники брата і повідомили про те, що сталося.

У патрульній поліції брат служив з 2017 року. Любив свою роботу. Під час бойових дій у Чернігові ніс службу, нікуди не виїжджав. Їздив містом, патрулював. При можливості розвозив продукти по підвалах. Возив поранених до лікарень. Ілона, дружина, була вдома з дітьми.

— Кажуть, дівчата вижили, бо В’ячеслав їх висадив з машини, а сам хотів розвернутися. Можливо, заблукав, не туди звернув?

— І ми чули таку версію. Казали, що дівчат у момент вибуху в машині не було. За іншою версією, вони сиділи на задньому сидінні. Але що сталося, ми точно не знаємо. Коли будуть похорони, теж невідомо. Бо їх ще не привезли до моргу, — говоримо 29 серпня близько першої дня. — Мати Ілони живе за кордоном.

— В’ячеслав — один з поліцейських, який врятував 18-річного хлопця від самогубства*?  

— Так, він був на своєму місці, хотів допомагати людям.

— Коли я прийшов працювати в Чернігів, у 2018 році, Слава вже був у підрозділі ТОР, — додав 35-річний Андрій ДУМИЧ, колишній очільник патрульної поліції в Чернігівській області. Зараз служить у Києві. — Про те, що сталося, звісно, чув. Не часто, але буваю в Чернігові, залишися друзі. Слідкую за місцевими новинами. Дуже важко про такі події читати, говорити. Від був дуже хорошим хлопцем. Щодо служби ніяких особливих зауважень від мене до нього не було.

— Він пройшов курси тактичного медика. Учив патрульних, як накладати джгути, зупиняти кров. Працював у місті під час облоги. Одним з перших приїхав на Чорновола, 15 третього березня 2022 року, коли на жилмасив упали російські бомби, — пригадав 41-річний Віталій КОПИСТКО, речник патрульної поліції в області. — Був на Доценка, коли там розстріляли чергу за хлібом, допомагав пораненим.

— Це сталося не біля наших озер, — додав Іван ЧАУС, власник комплексу «Голубі озера»,  це найперше велике озеро, що біля Олешні. — Підірвався за двома іншими озерами, як їхати в бік Добрянки. З кілометр треба заглибитися в ліс. Піщаною дорогою. Там встановлені попереджувальні знаки. Усі місцеві знають, що туди ні ходити, ні їздити не можна.

У нас відпочиваючі звук вибуху чули. Мене в той час не було.

— У вас безпечно?

— Так. Усю територію перевірили вибухотехніки. В принципі,  уся територія навколо озер перевірена.  Але про ліс сказати не можу.

 

* 11 травня 2020 року В’ячеслав Обитоцький разом з колегами врятував хлопця, який заліз на парапет даху новобудови в Чернігові, на проспекті Грушевського (колишня 1 Травня). Казав, що планує покінчити життя самогубством. Поки колеги відволікали чоловіка, В’ячеслав заліз на дах 10 поверху, сховався за вентиляційною шахтою. А коли самогубець відвернувся, підбіг до нього і зтягнув з парапету.

За оборону Чернігова був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

* * *

Добрянська громада на кордоні. межує з білоруссю. Під час облоги Чернігова та окупації області в лісах їздили ворожі «Тигри». Вибухотехніки фізично не встигають перевіряти і розміновувати всі небезпечні території. Наші військові укріплюють лінії оборони.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ

В’ячеслав Обитоцький і його дружина Ілона Клюнер загинули. Фото з архіву Олександра Обитоцького

Пошук по сайту