За 70 гривень до Києва. Студентам та людям з інвалідністю за 25 гривень
Зранку 12 лютого 20-річний Олексій СОКОЛ їде до Ніжина електричкою підвищеного комфорту Чернігів – Фастів. Навчається в Ніжині в університеті імені Миколи Гоголя.
— Квиток коштує 19 гривень 33 копійки. Шара. За квиток на автобус до Ніжина просять щонайменше 150 гривень, — каже юнак.
Потяг з Чернігова до Фастова (через Ніжин та Київ) відправляється о 7.42 (крім четверга) та о 17.45 (крім вівторка і четверга). Але той, що вечірній, їде в Чернігів зі Славутича. У столицю обидва потяги прибувають через три години. Ще через півтори години — у Фастів.
— Квитки на Чернігів – Фастів третього класу коштують від 70 до 91 гривні. Це повна вартість. Ціна залежить від дня тижня, — переглядає на екрані комп’ютера Наталія ЯСЬ, квиткова касирка вокзалу станції Чернігів. — Пільговикам проїзд обійдеться від 26 до 40 гривень. Бо не беремо страховий збір.
— Хто має право на пільговий проїзд?
— Учасники бойових дій та інваліди війни, але при наявності талонів. Інваліди І, ІІ, ІІІ груп. З 1 жовтня по 15 травня для всіх інвалідів діє знижка 50 відсотків.
Також пільгу має дитина з інвалідністю в супроводі дорослого. Дітям від шести до 14 років знижка 25 відсотків.
Прогулялася електричкою. У туалеті та вагонах чисто. Запаху немає. Свіжопофарбоване в білі, сині, жовті, помаранчеві кольори. На кожному виході — електронне табло, де вказано дату, час та температуру за бортом.
Сидіння м’які, по три в ряду. На кожні шість місць, що навпроти один одного, є невеличкий столик. Можна покласти хіба що мобільний телефон, поставити пляшку води чи стакан кави. Під столиком зеленим підсвічуються три юсб-роз’єми. Тобто можна підзарядити гаджети. Спробувала. Хоч і повільно, але заряджає.
— У потягу шість вагонів. У першому, третьому, шостому є туалети. Пасажири задоволені. Електричка йде швидко, — нахвалює 59-річна Ольга ДОНІКА, провідниця. Працює понад 20 років. — Заповнюється десь відсотків на 70. Більша половина сідає в Ніжині. Вартість повного квитка з Чернігова до Ніжина на дві гривні менша, ніж до Фастова. Раніше цей потяг ходив з Неданчичів. Після вторгнення маршрут обрізали — їде з Чернігова та Славутича.
— Скільки місць у вагоні?
— 116. У першому і шостому менше, бо там чотири місця для велосипедів.
Зранку 12 лютого на роботу їде 58-річна Галина КАРПЕНКО з села Бакланова Муравійка на Куликівщині.

Галина Карпенко
— Їду до села Бобрик під Броварами. Порадила цю електричку донька, — розповіла жінка. —У Чернігові провідала внуків і поїду на роботу. Трохи більше ніж через дві години буду вже на місці. Зручно тим, що не треба робити пересадку в Ніжині. Тягти через міст важку торбу.
66-річна Катерина КІЯНЕЦЬ, чернігівка, їде в столицю провідати внуків.

Катерина Кіянець
— Двічі на місяць їжджу в Київ до внуків. За квиток віддала 80 гривень 50 копійок. В автобусі незручно, мало місця, душно. Та й захитує мене, — каже пенсіонерка. — У потягу тепло, багато місця, є куди подіти ноги.
— Двічі на тиждень їжджу до Києва на навчання та назад. Квиток — 25-27 гривень, — посміхається 19-річний Ігор НОВИКОВ, студент Київського політехнічного університету. — Проти 200 на маршрутці зі студентським квитком. Та 300 гривень без. Економія значна. Та й прибуває на вокзал, майже у центрі.
Ольга САМСОНЕНКО. Фото авторки
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (774)
- Війна (275)
- Перехрестя (186)
- Політика (93)
- Кримінал (89)
- Здоров'я (76)
- Заєдісь! (58)
- Довоєнне (45)
- Весілля (32)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Будмайданчик (26)
- Земля (21)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (13)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Акція (8)
- Про складних (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Розгрузись (7)
- Новини (2)
- Точка зору (1)