На кожному поверсі — квартири в оренді. 17-поверхівка на Чорновола: рік після капремонту
Головна » Місто » На кожному поверсі — квартири в оренді. 17-поверхівка на Чорновола: рік після капремонту
8.08.2024 | Місто
17-поверхівка після капремонту
Скоро річниця, як відновили монолітну житлову 17-поверхівку на Чорновола, 15-а в Чернігові, пошкоджену 500-кілограмовою російською бомбою третього березня 2022 року.
Тендер на капремонт виграла чернігівська будівельна компанія «УТБ-Інжинірінг».
У 2022 році на перекриття, стіни, вікна, стелі, підлоги, ліфти і т. д. дали 15 мільйонів 840 тисяч гривень з міського бюджету. Замовник робіт — управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради.
Будівельники відновили 19 квартир з 84 у під’їзді, що постраждав. Внутрішні роботи власники мали виконати власним коштом або за компенсацію від держави за програмою «єВідновлення», за частково пошкоджене житло.
— Штукатурили стіни в під’їзді за свої гроші. Тоді ми нормально в мінуси пішли, — підтвердила 42-річна Олена ЮРИКОВА, голова місцевого ОСББ і власниця квартири в 17-поверхівці. — Усе, що відновили, — видно. Колір кахлю на підлозі відрізняється. Двері в коридорах загального користування встановили, а монтажну піну зашпаклювати, мабуть, забули, — сміється. — Видно, де підмазували стіни.
Олена Юрикова показує гортензії, привезені з Нідерландів
Ми отримали також грантові кошти від державного Фонду енергоефективності, за програмою «Віднови дім». Оці двері встановлені по гранту, — веде до металопластикових дверей коридору загального користування. — Відкоси зроблені гарно, у грантодавців з цим усе чітко. До вікон теж питань немає, відкриваються на провітрювання.
Ліфтом не поїдемо, — дивиться на годинник, — 15.00. Світло можуть вимкнути.
17-поверхівка повністю на електриці. Якщо немає світла, то нічого немає: ні води, ні каналізації, їсти не приготуєш. Відключають майже щодня. Жителі купують кухонні плити, що працюють від акумулятора. Повна назва: кухонна плита електрична індукційна акумуляторна. А як бути з каналізацією?..
— Оренда дешевша?
— Ні, ціни — космос, — здивувала голова ОСББ. — У квартирах нові ремонти. Знаю, відновлену квартиру, перша здача, муха ще ніде не сиділа, планують здавати за 15 тисяч гривень. Плюс комуналка. Хоча доводиться по шість годин сидіти без світла, без води. Та жити можна, — позитивно розмірковує Юрикова. — Можливо, промисловий генератор нас врятує. Але стільки грошей не зберемо.
Знайшла оголошення на ОЛХ про квартиру в 17-поверхівці: «Здам однокімнатну квартиру з ремонтом. Є холодильник, пральна машина, кондиціонер, бойлер, нові меблі… Ціна 10 тисяч гривень місяць. Плюс комуналка».
— Кажуть, у будинку багато квартирантів.
— Так, тільки й роблю, що додаю в чат нових жильців. Спочатку думала, що орендують квартири в другому, непошкодженому під’їзді. А потім бачу — ні, наш також заселяється. На 17-му, 15-му, 14-му, 13-му, — продовжує Юрикова. — Деякі чемні, вітаються. А декого доводиться виховувати.
Була історія в травні. Ми виносимо сміття в контейнери, що стоять під будинком. Усі свої знають, дотримуються цього правила. А квартиранти накидали сміття в сміттєпровід, метрів два. На вулиці потеплішало, у під’їзді засмерділо. Винюхали, де воно. Кажуть: «Це, мабуть, будівельники кидали сміття». Заперечую: «Навряд чи вони п’ють «Хененсі» і цукерками «Вечірній Київ» закушують», — сміється. — Думала, доведеться розбивати ту трубу. Пробили, люки закрутили.
— А жителі зруйнованих квартир повернулися?
— Не всі. Скажімо, Людмила Іванівна, — має на увазі Людмилу Чеховську, власницю квартири, сусідньої з тією, куди влетіла бомба, — досі не отримала виплат. Їй держава за частково пошкоджене житло нарахувала, якщо не помиляюся, 200 тисяч гривень. Але пояснюють, що коштів немає. Робитиме ремонт за ті гроші, що назбирала за два роки.
А ще ж ми нарешті з підвалу витягли дитячий майданчик, — переходить до хороших новин Юрикова. — Два роки лежав у підвалі, доки не побачили, що деяких запчастин уже немає. — Знайшла хлопців, приварили «приблуду», котрої не вистачало. Обійшлося у дві вісімсот. Зробили нові клумби. Посадили самшити, барбариси, туї. Сусіди привезли з Нідерландів буки, гортензії, рододендрони. Гортензія розцвіла. Камера стоїть, а крадіїв нічого не лякає, — веде до клумби з квітами, що неподалік дитячого майданчика. — Є лавки. І вони, само собою, прикручені до бетону, — сміється. — І ця, що на землі стоїть, теж забетонована. Мене підколювали: «Олено, а чому ти гойдалку не вішаєш?» «Доки не знайду того, хто її приварить, не буде».