Музичну виставу про ментальне здоров’я готували два роки

25.04.2024 | Місто

Оксана Тунік-Фриз планує показати її в Чернігові, по Україні і за кордоном

Оксана Тунік-Фриз з Євгеном Мацаком (її чоловік), режисери-постановники вистави

Перед війною Оксана Тунік-Фриз, громадська діячка, була організатором шоу «Танці з…». Танцювали відомі чернігівці, керівники, депутати. Зараз Оксана Володимирівна готує нову програму. 

Танці з ким на цей раз?

— Чесно кажучи, на «Танці» зараз нема ні сил, ні настрою. Працюємо над музичною виставою «Бентежно-геніальне безумство». Це музична трагікомедія, — розвіяла чутки 46-річна Оксана ТУНІК-ФРИЗ. — Проєкт «Єдиного мистецького простору Чернігівщини», який ми реалізовуємо спільно з Філармонійним центром. Він про ментальне здоров’я людини.

Беруть участь актори Філармонійного центру, є з  обласного Драматичного театру, з Молодіжного. Також митці, які не працюють в закладах культури. Будуть залучені учасники бойових дій, які захищали Чернігів,зокрема, Юрій Вєткін.

57-річний Юрій Вєткін втратив ногу під час оборони Чернігова в районі лижної бази.  Пройшов тривале лікування, реабілітацію і протезування за кордоном. Повернувся до України і зараз в активному ветеранському русі. (Ще про Юрія читайте на стор.16).

— Над музичним матеріалом працюємо два роки. Це авторська музика гурту «Бентега». 10 композицій, кожна передає психологічне переживання людини у стані ментального розладу. Деякі з них звучали раніше, але в іншому форматі.

Музична вистава включає як музичні твори, так і акторську гру. Сценарій також наш. Писався півроку. Але спершу створювався музичний матеріал, як основа. Щоб через музику показати різні переживання. Команда, яка працює над виставою, — актори, музиканти, технічний персонал — це близько тридцяти людей.

Зараз ми на завершальній стадії репетицій, наближаємося до фіналу. Не так просто створювати в умовах війни авторський продукт.

Прем’єра буде в Чернігові. В рідному місті вистава пройде три рази. Можливо, продублюємо ще й на осінь.

Також плануємо показати виставу в Ніжині, Прилуках і в інших регіонах, наскільки буде дозволяти безпекова ситуація. І за кордоном, якщо буде фінансова можливість. Зараз розглядаємо питання партнерства.

— Але у виставі залучені актори-чоловіки…

— Будуть актори, які отримають дозвіл на виїзд.

— Чому в Філармонії?

— Це спільний проєкт «Єдиного мистецького простору»* (керівник Оксана Тунік-Фриз, — авт.) та Філармонійного центру. Митці Чернігова об’єдналися для створення цієї вистави. Люди, які готові працювати і мають натхнення. А організовується все це на базі Філармонійного центру.

Оксана Тунік-Фриз є режисер вистави.

*«Єдиний мистецький простір» — це об’єднання митців після деокупації Чернігівської області. Без обов’язків, заробітної плати і кабінетів.

Прем’єра вистави в Чернігові планується на кінець травня. Перед початком буде анонс з конкретною датою. На сторінках Філармонії, в тому числі.

Автор музики — Євген Мацак, автор сценарію та автор текстів до музики — Оксана Тунік-Фриз.

Олена ГОБАНОВА, фото надане Оксаною ТУНІК-ФРИЗ