Ірина Гребениченко та Наталія Шелест купаються в Десні і взимку. Пес Челсі супроводжує

22.03.2024 | Місто

14 лютого о 10.30 57-річна Ірина Гребениченко на Золотому березі Десни, неподалік бані, перевзувається. Знімає гумове — бере шкіряне. Вона щойно скупалася в річці.

Десна на Золотому ще стоїть. Над льодом сизий туман. Вздовж берега — смуга води шириною метр-два. В неї не пірнеш — мілко.

— Гумові чобітки треба, щоб пройти до глибокої, без льоду, води, — пояснює Ірина Гребениченко. — Купаюся взимку перший рік. І не думала, що зможу, бо я мерзлячка. Крім змінного взуття, беру з собою термос, рушник. Не працюю через війну. Але собі більше уваги приділяю — у всьому свої плюси.

Зайшла в зимове купання з літа. Це найкращий спосіб. Бо поступове звикання, поступове загартування. Пірнати взимку в холодну воду — це найкращі ліки від стресу. Це захоплююче.

— Дивовижні емоції, — підтримує сестру 52-річна Наталія Шелест. Вона теж купалась.

Поруч з сестрами пес Челсі. Він не моржує, але видно, що прогулянка на річку чотирилапому другу дуже подобається.

— Скоро й тут, — показує на пляж Ірина Гребениченко,  —  можна буде пірнати, льодок трошки  підтане. На Золотому, бачите, — лід, за політехом — нема. Десна шматками в льоду. У природі свої процеси. Піднялися грунтові води. Зимова вода розлилася.

Золотий берег Десни (14 лютого)

Ірина Гребениченко

Ірина Гребениченко, Наталія Шелест та пес Челсі

14 лютого вода в Десні біля Чернігова знизилася на 5 сантиметрів. Зимовий паводок йде на спад

— Вода почала спадати з учорашнього дня, з 13 лютого,  — говорить 38-річний Олександр Гуменник, провідний гідролог Чернігівського обласного центру з гідрометеорології. — Зимовий паводок почався аж в грудні, Сніг випадав — розтавав. І в тому році таке було. Періодично трапляється. Зимовий паводок — це природній процес.

Біля Чернігова з 12 лютого вода вже була на нулі: 534 сантиметри. Учора:  530 сантиметрів — мінус 4 за добу. Сьогодні: 525 — мінус 5.

На Десні вода знижується не всюди, — додає Олександр Віталійович. —  Біля села Макошине на Менщині учора було плюс 8 сантиметрів, сьогодні плюс 5.

Тамара КРАВЧЕНКО. Фото автора