Світлані Льодовій 48. Вона танцює на пілоні. Не просто танцює — за участь у змаганнях з пол-денсу (це танець у поєднанні з акробатичними вправами на вертикально закріпленій жердині) має чотири золоті медалі.
10 років тому почала займатися боді-білдингом. Минулого року в категорії «Фітнес бікіні» у Львові зайняла третє місце.
Всі у сім’ї Світлани прикордонники: дорослий син Максим, чоловік Петро і навіть невістка — прикордонниця. А Льодова — косметолог. Орендує приміщення під косметологічний кабінет в фітнес-клубі.
При зрості 1,50 метра важить 42 кілограми. Ми говорили про те, як поліпшити зовнішність, продовжити молодість без пластичних операцій.
Для активних: фігуру робимо в залі
— Коли діти підростають, можна більше уваги приділити собі. В 38 років я пішла на пілон, — розповідає Світлана. — Пол-денс — це танець, еротика, екзотика. Але треба гарно виглядати. Тому записалася ще й до тренажерного залу.
— Дівчата, знаходьте час для залу, — радить Льодова. — Коли сиділа вдома, постійно зверталася до невропатолога. То шию заклинить, то хребет болить. А почала займатися спортом, — все пройшло. Саме силові навантаження роблять тіло гарним. На власному досвіді не раз переконалась: коли включаєш фізо, підтягується не тільки тіло, а й обличчя.
— Не у всіх виходить навіть на допотопних тренажерах займатися. Не хочеться, — шукаю доводи проти. Силові вправи не люблю. Хай би ще б танці… — Зарядки вдома вранці недостатньо?
— Ні. Впевнена, що треба працювати з навантаженнями. Тоді і тазове дно укріплюватиметься, всі м’язи. Від цього буде реальна користь. Я перед змаганням присідаю з вагою 60 кілограмів.
— Вагою можна коліна зовсім зіпсувати. І так тріщать, зарази…
— Ви мало рухаєтесь, а потім походили-поприсідали і вони, звісно, тріщать. Запевняю: якщо разів три на тиждень робити певні рухи колінами, бажано з навантаженням, і ви не хворі на артроз, — нічого не тріщатиме.
Хочеш бути в тонусі — загартовуйся і пірнай
— Вже шостий рік підряд, протягом всього року я ходжу пірнати на Десну, — все безнадійнішою робить мою мрію про вічну красу Світлана. Бо я мерзлячка.
— Проснулася вранці, їду зараз на Брянськ, бо Золотий затоплений. Залишаю машину і йду скільки можу. Раніше це було шість кілометрів. Потім пірнаю в ополонку, якщо лід, а влітку просто плаваю. За будь-якої погоди, три рази на тиждень: вівторок, середа і субота. В інші дні на сьому ранку в мене зал. Потім ще ж працювати треба. В ті дні, коли плаваю, ще й пілон.
— У більшості так не вийде.
— Мені повезло, що сама планую свій день, і ранок завжди залишаю для занять, — погоджується Світлана. — Але зі мною до Десни ходить група моржів, декому з них на роботу на восьму.
— Багато хто не переносить холод, — я про своє.
— Я теж не переносила. Навіть після бані не пірнала. Почала вранішній душ закінчувати холодною водою, звикла.
Простіше щось випити
— Я приймаю додатково вітаміни. Д3, коли сонця мало. А і Є (АЄвіт). Щоб шкіра сяяла, — продовжує Світлана. — Магній — для нервової системи. Вітаміни групи В — теж. Цинк — для шкіри і волосся.
«Мелатонін» для сну. У дівчат, коли починається клімактеричний період, сильно порушується сон. Плюс стрес: війна, ми всі погано спимо. А це сильно відображається на зовнішності.
Особисто я лягаю спати не пізніше 21.30. Але о п’ятій ранку вже на ногах. Всі мої друзі знають, що о пів на дев’яту вечора я вимикаю телефон. Щоб мене не тривожили: я хочу почитати на ніч, день розпланувати.
Взагалі наш організм може регулювати все сам. Якщо ми їмо нормально, харчування повноцінне, то він бере з нього все, що треба.
Всім, хто вирішить приймати вітаміни чи мікроелементи, попередньо обов’язково треба здати аналіз крові. Бо передозування так само шкідливе, як і недостатність якогось елементу в організмі і так само проявлятиметься неприємними симптомами.
— Може, комплекс вітамінів краще?
— Кому як. У мене на комплекс погано реагують нирки. Коли проходить навчання косметологів, різні марки пропонують свій комплекс вітамінів. Пробувала на собі і дорогі вітаміни, і відомих марок. Крім шкоди ниркам, як для мене — нічого хорошого.
Умовляю їсти каші
— На якій дієті сидите?
— Не дотримуюсь дієт, але харчування подібне до кето-дієти (це безвуглеводне харчування — авт.). М’ясо, риба, багато зелені. Рідко їм солодке. Не люблю. Каші теж не люблю, але треба.
Мій ранок починається з пів літрової чашки води з содою. Соду гашу кип’ятком. Додаю теплої води і випиваю. Це було моє рішення для себе років 10 тому. І я себе так краще почуваю. Починати треба з чверті чайної ложки.
Мезококтейлі
— У скільки років починати уколи краси?
— Я деяких пацієнток вже в 30 років колю. Наші дівчата уколів ще побоюються. Приходить у 50 і каже: «Мені ще рано!». А вже може бути й пізно. Може, навіть не з уколів починати треба. Якщо хоча б раз на два тижні робити масаж в салоні, плюс хорошу сироватку нанести, плюс додати апаратний метод, плюс масочка, то вже буде гарний, доглянутий вигляд, — впевнена Світлана. — Зайва вага теж молодості не додає. Куріння, алкоголь псують шкіру. Навіть одна-дві цигарки в день. Куріння висушує шкіру і робить її колір нездоровим.
Гарно впливають на шкіру мезококтейлі. Дуже рекомендую ботокс. Я собі теж колола і задоволена. Зморшки на мінус.
Ноги, попа
— Треба чистити ступні. Берете пемзу і вперед. Особисто я це щоразу роблю під час душу. Або йдете на педикюр. Можна робити самій. Грибок нігтів лікується, треба не запускати.
— Товсті коліна?
— Прибирають уколами. Є спеціальні препарати, які роблять шкіру більш щільною. А буває у старших дівчат: ніби ноги і не товсті, але над коліном утворюється валик. Тоді колемо ліполітики, котрі розчиняють жир, а вже потім підтягуємо. Можна все це зробити за раз.
— Дорого?
— В залежності від препаратів. Від 600 гривень. Але потрібно чотири-шість процедур. Можна і попу, стегна підколоти, якщо є дряблість шкіри. Підтягується, виходить дуже гарно.
Лікті, шия, підборіддя
— Загрубілу шкіру на ліктях також можна потерти пемзою. А що робити з дряблістю?
— Все можна колоти. Є мезопрепарати з вітамінами, котрі поліпшують якість шкіри.
— І кільця на шиї прибирають?
— Так, звичайно.
— А що робити з підборіддям? Воно або висне, або повне, або їх два…
— Ой, це болюче питання.
Груди
— Може, й груди можна підняти або збільшити уколами?
— На жаль, ні. Я зробила у лікаря, — посміхається Світлана. — П’ять років тому. Місяць ходила в спеціальному бандажі.
Ставила імпланти в Чернігові, і задоволена. Це щоб добре виглядати. Якщо в мене гарна фігура, тільки не вистачає грудей, то чому б ні. Я зробила їх для себе, на власні зароблені гроші.
20 років тому не було можливості купити уколи краси і виглядати краще в свої 50. Не робили пластичних операцій такого рівня. Чому не слідкувати за собою, виглядати страшком, але пишатися, що така природня? Я не розумію. Є сучасні технології догляду. Ти ж не користуєшся дисковим телефоном, не друкуєш телеграми. Сучасні технології дають змогу зробити гарні груди і відчувати себе впевнено. Ми не кажемо про величезні груди, ми говоримо про акуратні. Хоча це особиста справа кожного.