Забрали п’ять п’ятниць серпня. Кооперативний ЖЕК скоротив робочий тиждень

22.08.2024 | Місто

Працівників об’єднання житлово-будівельних кооперативів (ОЖБК, колишня назва — кооперативний ЖЕК) з 1 серпня перевели на чотириденний робочий тиждень. Усіх, від начальства до двірників. Трудяться з понеділка по четвер включно. Це означає  зменшення заробітної плати.  Менше днів — менше робочих годин.

— З жовтня 2021 року не змінювалися тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій. Ціни, відповідно, виросли як на електроенергію, так і на будівельні матеріали. Якщо кіловат коштував гривня 60 копійок, тепер чотири гривні 32 копійки. Руберойд, рулон, був 600 гривень, тепер 1200. І так в усьому. Збільшувалася кілька разів і мінімальна заробітна плата, — пояснює ситуацію 56-річний Володимир ПРИЩЕП, директор ОЖБК. — Діючі тарифи не покривають наші витрати. Тому вимушені скоротити для всіх робочий тиждень. На один місяць — серпень. 22 робочих днів і забрали п’ять п’ятниць. Тобто, фактично вийшло 17 робочих днів. Попередньо про це повідомили всіх працівників. Звичайно я, як керівник, хочу, щоб мої підлеглі отримували заробітну плату в повному обсязі.

Тому в нас та серед колег і виникло питання перерахунку і підвищення тарифів. Щоб нам виділити додаткові кошти і вчасно підготуватися до опалювального сезону.

— Наскільки пропонуєте збільшити?

— Відсотків на 40. Обслуговуємо 124 багатоповерхівки. Це близько 10 тисяч 250 квартир.

Хочемо, щоб мешканці наших будинків бачили, що ми не тільки піднімаємо тарифи. А й жертвуємо своїми заробітними платами, щоб хоч якось триматися на плаву і забезпечити нашим мешканцям опалювальний сезон.

Я шість років на посаді. Мешканці нашого ОЖБК майже завжди оплачували 100% за послуги. Іноді і 103% було, гасили борги попередніх років. Щомісяця збираємо три мільйони 400 тисяч гривень за свої послуги.

Зараз висить борг близько п’яти мільйонів. Переважно не платять неблагополучні родини. Такі борги тягнуться роками. Кожного місяця оформлюємо на таких боржників до 40 судових справ. Останнім часом суд дозволив блокувати банківські рахунки боржників. Це нам на руку. Біжать і оплачують увесь борг повністю. Щоправда, не всім так блокують.

— Двірники скаржаться, що зарплата поменшала.

— У двірників заробітна плата від мінімалки 8100 до 14 тисяч гривень. Залежить від площі прибирання, кількості будинків тощо. Навіть якщо рахувати за мінімалкою, то двірник не доотримає десь 1500 гривень. Затримок немає, усе виплачується вчасно.

— Вакансій багато в ОЖБК?

— Не вистачає п’яти двірників. Деякі у відпустці. Відповідно є і вільні дільниці, де прибирати. Тож якщо двірник хоче отримувати більшу заробітну плату, може брати підробітки. Здебільшого це жінки за 70 років.

10 чоловіків служать у Збройних силах. Мобілізованим виплачуємо середню заробітну плату. Тому підприємству потрібні тракторист, слюсарі, будівельні спеціальності. Збираємо документи, щоб підприємство визнали критично важливим і можна було бронювати такі спеціальності.

Підготуємося до опалювального сезону, перезимуємо і вийдемо у двір накривати столи. Будемо святкувати нашу Перемогу!

* * *

— Якщо тарифи не піднімуть найближчими місяцями, теж будемо змушені зменшити робочий день до семи годин. Якщо і це не допоможе, доведеться скорочувати працівників, — печалиться 60-річний Олександр АНТОНОВ, начальник КП «Новозаводське». — Обслуговуємо 525 будинків. З них 12 гуртожитків. Це близько 22 тисяч абонентських рахунків.

— Олександре Сергійовичу, багато боргів перед вашим підприємством у чернігівців?

— Близько 12 мільйонів. Ті, які не платили більше чотирьох місяців і тягнуться роками.

 

Ольга САМСОНЕНКО