ХАРКІВСЬКОГО АДВОКАТА ПРИКРИЛИ І ПОВІСТКУ ВРУЧИЛИ

3.08.2023 | Місто

У Чернігівському військкоматі вручили повістку юристу, який прибув для надання правової допомоги клієнту. Сталося це ще 26 квітня.

Юрист — харківський адвокат Володимир Байдала. У 1999 році закінчив Чернігівський юридичний коледж, потім академію МВС. Служив у Чернігівському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі. Адвокатом став у 2011 році.

Інформацію про інцидент нещодавно оприлюднила  Національна асоціація адвокатів України.

«Адвокат завітав до територіального центру комплектування в Чернігові. Але там його затримали та вручили повістку. Тепер із ситуацією розбираються в Державному бюро розслідувань. Працівники ТЦК повідомили адвокату, що він не може залишити приміщення, не назвавши жодних причин. Протягом певного часу утримували людину поза її волею, згодом завели до керівника центру та зачинили двері. Спроба з’ясувати правові підстави для такої поведінки озброєних працівників у начальника також залишилася марною. «Я Вас нікуди не відпускаю», — сказав керівник, після чого виписав та вручив повістку.

Слідчий відділ територіального управління ДБР у. Києві на виконання ухвали Печерського райсуду вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. ст. 426-1 Кримінального кодексу.

Звернулася до Вікторії ГАЙВОРОНСЬКОЇ, голови ради адвокатів Харківської області:

Вікторіє Валентинівно,офіційно заявлений номер адвоката не обслуговується. Він що, пішов все-такидо війська?

— Він інвалід. Є законна підстава для того, щоб не служити.

Валентина ОСТЕРСЬКА