Кабан Вася сам пішов з Чернігова

9.11.2023 | Місто

Відомий чернігівський кабан, якого військові прозвали Ваською, уже не в місті. Улітку чернігівці маленького дикого кабанчика бачили на Кордівці, на вулиці Савчука, у річковому порту, на пішохідному мосту, на Валу. Блукав і за містом. військові його підгодовували. Вася полюбляв шоколад. Був, як собаченя, підходив до людей, аби погладили.
Ще у вересні 51-річна Олена ЛАЗОРЕНКО, зооволонтерка, разом з колегами хотіла спіймати кабана, заманити солодощами в клітку і відвезти в «Беремицьке», що на Остерщині.
— Васю бачать в районі Кордівки, вулиці Савчука, річкового порту, пляжу «Золотий берег», пішохідного мосту, музеїв на Валу. Час від часу забігає й набагато далі, до наших військових, за місто. Вони підгодовують Васю. Їсть усе, але найбільше полюбляє шоколад, — розповіла 5 вересня Олена Лазоренко. — Плануємо біля військових поставити клітку, в якій перевозять худобу. Покладемо їжу й попросимо їх заманити його туди. На це питали дозволу у Дмитра Брижинського, начальника міської військової адміністрації. Розмовляла з Брижинським особисто. А Васю вже чекають у парку природи «Беремицьке» на Козелеччині.
Васею порося прозвали наші військові.
— Чи рахували, скільки обійдуться послуги з транспортування?
— Близько чотирьох тисяч гривень. Заплачу свої власні, і лише після того, як відловимо і доставимо. Потім виставлю свою картку в групі зооволонтерів в інтернеті, й усі бажаючі зможуть перекинути мені посильну суму.
— Є варіанти, звідки Вася прибіг?
— Приходив з Кордівки ще маленьким полосатим поросятком. Завжди був сам, без мамки. Можливо, коли була замерзла Десна, прийшов з того берега річки. Відбився від мамки і так залишився тут.
Гроші не знадобились.
— Кабан сам пішов, — каже Олена Лазоренко зараз. — Ще два тижні тому бачили біля Десни в Новоселівці. І далі вздовж річки. Рибалки сиділи в човні на воді. Кричали, кликали його, а той підходив під самий берег. Людей не боїться. Рибалки те місце звуть Полковниця, затока Десни.
У нього вже виросли ікла, став більшим. Скоріш за все, у нього почався гон. Час від часу мені надсилають фото, відео, що він живий, здоровий. Але, слава Богу, не в Чернігові і нікому загрози не несе.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ