ЮРІЙ ТКАЧ ЗАПРОПОНУВАВ ЗІБРАТИ “ВІДСТАВНІ” КОПІЄЧКИ — 1, 2, 5 ТА 25, ЩОБ ОБМІНЯТИ Й ПЕРЕДАДИ ЗСУ

26.10.2023 | Місто

У Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана на Валу збирають монетки, які три роки тому вийшли з обігу — 1, 2, 5, 25 копійок. Їх обміняють у банку (така можливість буде до 30 вересня цього року, безкоштовно й без обмежень). Кошти передадуть Збройним силам України.

Тож на касі у вестибюлі музею стоїть банка. Кинути монетки можуть усі охочі.

—  Запропонував збирати «відставні» копійки я, — ділиться 47-річний Юрій ТКАЧ, директор художнього музею ім. Галагана. — Більше семи мільярдів штук таких монеток ще на руках! Мене ця інформація Нацбанку вразила. Поміркував, порадився з колегами: чому б у музеї не зробити точку збору?  Якщо люди зі жменькою монет не хочуть іти до банку, не бажають витрачати час на процедуру обміну, то хай прийдуть до музею й просто кинуть в нашу копилку.  А ми потім здамо й перерахуємо на ЗСУ. Збиратимемо до середини вересня.

Поки що монетки свої працівники принесли. У кожного є по жменьці. Викинути жалко. А йти в банк, міняти на дві-три гривні якось нецікаво. Разом збирати краще. Можливо, буде й невелика сума. На кілька літрів пального. Або на кілька кровозупинних турнікетів. Але сам факт збору важливий. Він об’єднує.

Тож якщо у вас є непотрібний копійчаний дріб’язок, приносьте в музей, — запрошує директор. — Він працює щодня з 9.00 до 18.00. А відкритий з 8.00, коли прибиральники приходять.

Добру справу можна сумістити з переглядом художніх творів. Експозиція працює з 10.00 до 18.00 щодня, крім середи. У середу санітарний день. Постійної виставки зараз немає. Тимчасово експонуються фотокопії графіки з музейної колекції, пастелі та акварелі київського художника Андрія Кулагіна, дитячі малюнки. Два зали віддаємо під фотороботи Віктора Кошмала, до 70-річчя фотомайстра.  Вхідний дорослий квиток — 20 гривень, дитячий — 10, студентський — 15.

Тамара КРАВЧЕНКО