«По кожній іржавій автівці відкрите кримінальне провадження. Без дозволу прибирати не можемо»

23.11.2023 | Місто

«Волга» біля розбитої бані «У Михалича» на Бобровиці

На вулицях Чернігова досі стоять іржаві, спалені, побиті уламками машини. Це наслідки боїв у лютому-березні 2022 року. На Бобровиці таких машин три. Білий «скелет» «Волги» біля бані «У Михалича» і розбитого Чернігівського райуправління поліції. Начиння витягли, колеса познімали ще влітку минулого року. Через 200 метрів, навпроти переправи, на повороті на об’їзну — іржава «Таврія», трохи далі —  такий же «Ланос». Біля «Таврії» скидають пакети з побутовим сміттям, гілки від спиляних дерев.

— Ми не маємо повноважень прибирати ці автівки, — каже 48-річний Руслан ВОЛОК, начальник комунального підприємства «АТП-2528». — Не знаємо, хто власник. Відкриті кримінальні провадження. А ці автівки на час слідства —  в арешті. Ціла процедура. Нам також не дуже подобається, що іржаві автівки стоять у місті. Просто так приїхати, завантажити, вивезти не можемо. Бо, виходить, ми викрадемо речдок.

Ще минулого року виїжджали, аби прибрати на Бобровиці. Заборонили силовики. Хотіли прибрати згорілі машини біля банку, недалеко від готелю «Градецький». Також не дозволили.

— Їх там уже немає.

— Так, але хто забрав, не знаю. Можливо, знайшлися власники. Можливо, десь на штрафмайданчику.

— Скільки їх у місті, рахували?

— Ні. Якщо дадуть добро, приберемо всі, — запевнив Волок.

* * *

Наталія Слабеняк, речниця Нац­поліції в області, повідомила, що кримінальні провадження розслідує СБУ.

— Порушення законів та звичаїв війни, кримінальні провадження за статтею 438, — додав Ярослав МОЛОЧКО, прессекретар управління СБУ в області.

— На жаль, списку пошкоджених автівок, що залишаються на вулицях міста, у нас немає, — додала 23-річна Руслана ЖЕЛЕЗНЯК, речниця патрульної поліції в області. — Виїжджаємо на місце за попередньою заявою або на виклик «102». Якщо транспортний засіб перешкоджає дорожньому руху або пішоходам. Уже на місці перевіряємо за номерними знаками, кому ця автівка належить.

— На тих, що стоять з березня минулого року, номерів немає.

— У машини є він-код (індивідуальний номер автомобіля), за яким також можна виявити власника.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото автора

Іржава «Таврія» навпроти переправи