Гроші за концерт, який не вдалося дослухати, не повертають
39-річна Софія КРЮЧКОВА подарувала матері, 63-річній Олені Лавриненко, концерт Степана Гіги. Це улюблений співак Олени Михайлівни. Жінка знає напам’ять його пісні, завжди підспівує, коли чує по радіо чи в телевізорі. Коли дочка придбала квитки, радості не було меж. Олена Михайлівна приїхала з села Малинівка під Черніговом. О 19.00 нарядні пішли з дочкою в міський Палац культури.
Але після першої пісні почалася повітряна тривога. Тривала надто довго. Треба було повертатися в село.
Квитки недешеві, від 490 гривень. Чи можна компенсувати вартість втраченого квитка?
— Гроші за квиток на концерт Степана Гіги нам так і не повернули, — зітхає Софія Крючкова. — А він був у Чернігові 12 листопада цього року.
Рівно о 19.00 концерт почався. Ми послухали пісню «Цей сон, цей сон…». Мати була щаслива, підспівувала. І почалася повітряна тривога. Концерт припинився, нас попросили вийти. Хтось пішов у бомбосховище, хтось сидів у холі.
Чекали дві з половиною години. Організатори нам морочили голову: спочатку, що о 21.00 будуть починати, потім — о 21.30… Бо коли тривога, то не можна — це великий штраф.
Дочекалися 21.30. О 21.35 засмучена мати каже: «У село ж треба їхати ще».
Добре, що з Малинівки її привіз тато машиною. Він довго чекав у мене вдома в Чернігові, коли ми повернемося з концерту.
Тільки заїхали на Бобровицю — відбій тривоги. Кричу матері: «Поїхали назад!». А мати: «Куди вже?» Аж тут через 10 хвилин — я зайшла до хати, перевдяглася — і знову тривога. Я заспокоїлася. Думаю: значить, не буде концерту. Перенесуть на наступний раз.
Коли зранку мене мої підписниці запитують: «Ну як вам концерт?»
Софія — блогерка. «Який концерт?» Виявляється, концерт того дня таки продовжили, попри тривогу.
Хтось іще сидів, чекав. Хтось біг на продовження з дому. Казали дівчата: «І від «Мегацентру» летіли».
Гіга пізно ввечері відспівав десять пісень.
— Мати що сказала?
— А як ви думаєте? «Один раз, — каже, — у житті на концерт приїхала…». Ще й у війну.
— Як намагалися повернути кошти?
— Написала на сайт «Карабас». Пересилали мене до організаторів гастролей. Кажуть: «А концерт же відбувся!». Вимагали реєстрації. Я намагалася зареєструватися. Щоб подати заявку на повернення. Усе це так складно, врешті я не розібралась.
Але ж багато хто тоді теж не дочекався продовження концерту.
Знайомі дівчата, з «Фрезеніусу» (Софія на гемодіалізі), теж привозили родичів з села. По три-чотири квитки пропало.
Міський палац культури
* * *
— За яких умов глядач може повернути гроші за квиток на концерт, який не відбувся?
— Можу сказати тільки за наші концерти, — обережна 41-річна Альона ІВАНЕНКО, замісниця директора Чернігівського міського Палацу культури. — Якщо захід відбувся, то квитки поверненню не підлягають.
Підходимо в кожному випадку індивідуально. Людина придбала завчасно квиток. А на концерт чи інший захід прийти не може. Ну, так склалися обставини: лікарня, відрядження… Просто здає квиток, ми повертаємо кошти.
— А якщо частина концерту пройшла? Тривога може значно відтермінувати його продовження. А людина не завжди може чекати.
— Якщо 70 відсотків часу концерту пройшло, то він вважається таким, що відбувся. І кошти вже не повертаються.
Усе складніше зараз, коли лунають повітряні тривоги. Переважно люди чекають з годину. Якщо впродовж цього часу тривога не закінчилася, захід переноситься.
Деякі організатори концертів дотримуються двох годин.
З приводу Степана Гіги, усім, хто звертався, ми давали адресу організатора концерту. Це не наш виконавець, вони тільки орендували приміщення. Було два звернення в Палац культури з приводу цього концерту: усне і письмове. Ми надали відповідь згідно з законодавством.
— Грошей ми не повертаємо, — категоричний 25-річний Роман СЛОБОДА, один з організаторів гастрольного туру Степана Гіги по Україні. — Зараз, якщо половина концерту пройшла, то концерт вважається таким, що відбувся. Але ми завжди лояльні. Якщо трапляються непередбачені обставини, які від нас не залежать… І завжди попереджаємо: якщо концерт не стовідсотково відбувся, трішки скорочено, то кажемо людям, що квиточки, які вони придбали, можуть бути дійсні на інші наші концерти. В інших містах або в цьому ж місті. Коли ми приїдемо наступного разу. Без доплати.
— Яка пауза може бути між частинами концерту? Скільки максимально часу може тривати тривога, щоб гроші повернули?
— Ми не повертаємо кошти, — повторює Роман. — Це робить сайт. І ми не скасовуємо концерти. Ми переносимо їх на інші дати. Але той концерт відбувся. Ми дограли його, коли закінчилася повітряна тривога. Це ті непередбачувані обставини, про які я говорив. Єдине, що можемо пропонувати людям, які не дочекалися, — з тими квитками приїхати на такий концерт в інше місто.
* * *
Сайт https://karabas.com/ пропонує спершу зареєструватися. Потім звернутися до служби вирішення спорів. Залишити письмовий запит, використовуючи форму зворотного зв’язку. Треба фото документів (паспорта), фото замовлення.
Чекати відповіді.
Олена ГОБАНОВА. Фото Тамари КРАВЧЕНКО
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (695)
- Війна (237)
- Перехрестя (169)
- Політика (89)
- Кримінал (77)
- Здоров'я (72)
- Заєдісь! (58)
- Довоєнне (45)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Весілля (29)
- Будмайданчик (26)
- Земля (19)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (13)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Акція (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Про складних (7)
- Розгрузись (7)
- Новини (2)
- Точка зору (1)