— У перший день на зупинках на тролейбуси дивилися, як на НЛО. Не вірили, що вони поїхали. Боялися до салону заходити. І мені було трохи лячно під час першого рейсу. Три місяці не їздила. На дорозі ще багато вм’ятин, хоч чимало вже і полатали. Їдеш, а тролейбус трусить, — розповіла 1 червня, в день запуску тролейбусів, 51-річна Тамара ПАШУК, водійка на маршруті №11, працює в Чернігівському тролейбусному управлінні з 1993 року.
Тамара Пашук, водійка тролейбуса
— Тролейбуси всі нові випустили на лінію?
— Різні, більшість «Барвінки». Окрім ЗІУ — шок. За одним сьогодні вже зранку поїхав тягач.
Тролейбусні маршрути скорочені та з’єднують кілька мікрорайонів.
— У перший день у салон зайшла жіночка, стала гладити і цілувати сидіння. А я жартома кажу їй, щоб хоч серветку підкладала під губи, аби нічим не заразитися, — посміхається 53-річна Олена ЛУПИНА, кондуктор. — Пасажири вже потроху звикають до нових маршрутів. Радіють здебільшого пенсіонери. Адже в маршрутці для них платно, а в тролейбусі безкоштовно.
Олена Лупина, кондукторка
— Багато квитків продали зранку? Розмовляємо о 10.30.
— Мій виїзд був о 7.27. За три години продала 496 квитків. За роботою сумувала. Не знаходила собі місця без спілкування з людьми. Так, робота тяжка в кондукторів, постійно на ногах, іноді забалакують пасажири. Але й без них нам не можна.
Вартість проїзду в чернігівських тролейбусах залишилася та сама — 6 гривень по транспортній картці, 8 гривень готівкою. Учнівською транспортною карткою — 3 гривні. Пільги всі є. В автобусах вартість квитка 12 гривень. Без пільг. Банківськими картками розрахуватись не можна. (На сьогодні 12 гривееь уже і в тролейбусі).
— Власними силами відновили трохи більше п’яти кілометрів контактних ліній. Ще близько 40 кілометрів зі 110 залишаються пошкодженими, — уточнив 35-річний Олександр РИЖИЙ, начальник управління транспорту міської ради. — Щодня на маршрути виходять 32 тролейбуси та 60 автобусів середньої та великої місткості.
— Автобусні і тролейбусні маршрути об’єднали і зробили довшими. Чернігівці почали плутатися, як ходить транспорт. Чому на трафаретах з номерами маршрутів не вказують проміжні вулиці, по яких проходить цей маршрут?
— Схеми маршрутів є в «Дозорі» (мобільний додаток. — Авт.) та в інтернеті на сайті управління транспорту. Усі вулиці вписати немає можливості. Є певний розмір бокового трафарету, ми повинні дотримуватись. Інакше «Укртрансбезпека» накладе штраф.
З 8 червня в Чернігові чотири тролейбусні маршрути:
№3 «Обласна лікарня – Залізничний вокзал»,
№9 «Міська лікарня №2 – Обласна лікарня»,
№7А «Міська лікарня № 2 — Залізничний вокзал» (через вул. 1-го Травня),
№11Т «вул. Незалежності – ЦУМ» (через вул. Шевченка, Київську, Кирпоноса).
Автобусні маршрути:
№21 «Олександрівка – Автозавод» (через вул. Олександра Молодчого),
№21а «Олександрівка – Автозавод» (через вул. Кирпоноса),
№22 «Хімволокно – Автозавод»,
№23 «вул. Незалежності – вул. Пухова»,
№24 «Залізничний вокзал – вул. Захисників України» (через вул. Всіхсвятську),
№24а «Залізничний вокзал – вул. Захисників України» (через вул. Пухова),
№25 «вул. Єськова – Готель «Україна» (через вул. Глібова),
№26 «вул. Ціолковського – Річковий порт» (через вул. Любецьку),
№27 «вул. Ціолковського – Міська лікарня № 2» (через вул. Текстильників),