«Гіппократ» і центр ветеранів живуть мирно. А спочатку воювали

2.01.2024 | Місто

У листопаді буде рік, як одне приміщення в районі П’яти кутів у Чернігові ділять чернігівська громадська організація сімей, в яких виховують дітей-інвалідів дитинства, та «Чернігівський обласний центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх сімей та сімей загиблих» Чернігівської облради.

Земля, на якій стоїть будівля, належить місту, приміщення — області. Договір оренди, який закінчується через дев’ять років, підписаний з «Гіппократом». Аж тут сесія облради вирішила виділити частину приміщення під центр реабілітації учасників бойових дій. Тоді 68-річна Валентина ФРОЛ, голова ГО «Гіппократ», стверджувала, що «Гіппократ» хочуть виселити з приміщення. Зверталася до столичних правозахисників, приїздила Олена Дмитренко, голова обласної ради. Валентина Фрол писала листа навіть першій леді Олені Зеленській.

— А зараз живемо дружно, — запевняє 48-річний Олександр НЕТРЕБА, заступник директора

«Чернігівського обласного центру реабілітації учасників бойових дій». — Запитайте у Валентини Андріївни, — відкриває двері зали, де проводять заходи.

— Живемо, не повбивали один одного, — з посмішкою каже Валентина Фрол. — Скоро будемо річницю святкувати. Навіть спільно заходи проводимо. До діток «Гіппократу» на свята запрошували дітей загиблих воїнів. Приїздили з мамами.

— Як поділили 400 квадратів приміщення?

— Спортивну залу використовуємо за графіком. Є групові заняття, проводимо їх у святковій залі. У мене один кабінет, — продовжує Валентина Андріївна.

— У нас два кабінети психологів, бухгалтерія і мій кабінет. У приміщенні замінили старі вікна на нові, 18 штук. У кабінетах нові двері, — додав Олександр Іванович. — Та ще багато чого робити й облаштовувати.

Хоч місця малувато, та намагаємося чути один одного. На останній сесії наш центр перейменували. Реабілітацією будуть займатися тепер медичні центри при лікарнях. Хоча деякі види послуг ми також будемо надавати: щодо психологічної, соціальної, фізичної. Зараз у нас на обліку більше двох тисяч військових. За останній рік цифра збільшилася на 890 чоловік. Думаю, до кінця року більше тисячі буде. Додатково нам виділили три кімнати в іншому приміщенні, бо штат збільшився.

— У нас 300 сімей, — додає до цих цифр свою кількість родин з дітками-інвалідами. — Це тільки по місту, а по області їх  3100.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ