ФУТБОЛІСТИ КУБЛІЇ СКОПАЮТЬ П’ЯТЬ СОТОК ГОРОДУ ПІД ЗАСТУП ЗА ДЕНЬ

20.07.2023 | Місто
Родина Артема і Наталії КУБЛІЙ, чернігівських футболістів, скопають город під лопату. Сотка коштує 350 гривень.
— У цій справі перший рік, — пояснює Артем. — Живемо в приватному будинку в Чернігові. Є земля біля дому і город за містом. До цього копали знайомим, стареньким людям просто так. Якось в інтернеті побачив оголошення, людина шукала копачів городу. Погодився, перекопав. А тоді дружина каже, чому б і не спробувати зайнятися за гроші.
Як тільки сніг зійшов, так і почався сезон. Де є можливість і зручно заїхати трактором або мотоблоком, звичайно, замовляють їхні послуги. Там, де техніка не проїде, заходимо ми.
— Копати город нелегко.
— Жінка з дитинства живе в приватному будинку. А я в квартирі. Це більше її ініціатива.
— Площу виконаних робіт виміряєте кроками чи метром?
— Міряємо рулеткою. Інколи віримо на слово. Візуально ж бачимо квадратуру. Робимо так, щоб нікому не було образливо. Разом з власником ділянки обговорюємо, рахуємо.
— Скільки за день можете перекопати?
— Ми з жінкою спортсмени, футболісти. Колись займалися професійно. Удвох до п’яти соток за день спокійно візьмемо. Якщо земля чиста, без бур’яну, набагато легше це робити. Якщо багато трави, її теж прибираємо і за це беремо трошки більше грошей.
— Жінка грала в чернігівській «Легенді»?
— Так. Але зараз ми любителі. Я раніше грав у Броворах. З жінкою займалися в одного тренера, Олега Трухана. Зараз у нього дитячий футбольний клуб «Каскад» у Броварах.
— Проїзд замовник оплачує?
— Якщо в межах міста, грошей не беремо. Доїжджаємо міським транспортом. Якщо ділянка за містом, забирає автівкою.
— Лопати свої берете?
— Коли як. Якщо не вистачає, неважко приїхати і зі своєю.
— Годують чи тормозок свій берете. Хоч води попити дають?
— Ми не нагліємо. Але і люди різні бувають. Одним наші послуги здаються дорогими, а комусь, навпаки, дешевими. Бувають господарі такі, що і нагодують, і напоять. Але, якщо роботи багато і за містом, то беремо бутерброди.
Ціну ставив не від себе. Є такий вид послуг сільськогосподарських робіт. У Чернігові ціни на цей вид послуг приблизно однакові. Під Києвом, звичайно, дорожче.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ