Перший фінський будинок віддали Світлані Максименко. Але заселитися вона не може: світло і газ не підключені
56-річна Світлана Максименко з Новоселівки, що під Черніговом, першою отримала фінський будинок. Безкоштовно. Це допомога для постраждалих від бойових дій, чиє житло було зруйноване. Заплатив нідерландський фонд.
Будинок в біло-синіх кольорах стоїть на бетонному фундаменті у дворі Світлани, де раніше був її дім, сарай. Двір над трасою.
— Зібрали фінський домік у серпні, казали, на початку листопада вже заїдете, — йдемо по протоптаній стежці, жінка відкриває двері нового житла. Будинок з СІП-панелей, написано на табличці біля двору. Два коридорчики. Навпроти ванна з туалетом. Праворуч дві однакові кімнати з пластиковими вікнами. Ліворуч — кухня-студія. Плитка на підлогу в коридор і ванну кімнату ще в коробках. Біля вікон нові батареї. Це також гуманітарна допомога.
— Дім 60 квадратних метрів, — продовжує Світлана. — Гончарівська громада виділила зі свого бюджету на фундаменти. Працювали хлопці з Рівного. На готовий фундамент зібрали стіни, пластиком оббили фасад, накрили дах.
У будинку є проводка. Можна підключати світло, аби встановили лічильник. Три місяці тому написала заяву в електромережі, досі чекаю. І треба підключити до будинку газ. Опалення газове. В будинку, де ми жили, поки не почалась війна, був газ. Але то не рахується: нове житло, по новій треба підключатися. І за це платити гроші. Скільки обійдеться, не знаю. Якраз змінюються постачальники газу, а ми не можемо закінчити ремонт. Всередині холодно. Із сантехніки — труби. Жити там не можна.
Світлана Максименко тулиться в кімнаті модульного будинку, що в Новоселівці.
— Казали про два фінські будиночки для Новоселівки.
— Спочатку було два, а потім вирішили привезли ще три. Чотири в Новоселівці, один у Товстолісі.
— Як вибрали вас?
— У більшості мешканців площа зруйнованого будинку більша 60 квадратів. У нас було 47. Згорів 7 березня. Так сказали сусіди, бо ми виїхали раніше. Це спадщина від моєї тітки. Жили там з чоловіком з 2014 року. Мій Петро Петрович зараз у лікарні. Пенсіонер, колишній міліціонер, на другій групі інвалідності. З лікарень не вилазить. Почалося з мікроінсульту, потім гіпертонія, онкологія.
У дворі ямок багато було, частини снарядів стирчали з-під землі. Зараз розчистили, сміття вивезли. Вісім соток, та нема вже ні колишнього дому, ні погреба, ні сарайчика, ні паркану, ні хвіртки. Чекаємо гроші на відбудову житла.
*СІП панелі — це трьохшарові конструкції, що складаються з двох листів ОСП (OSB) плити та шару пінополістиролу між ними. Цей матеріал має високу міцність, теплоізоляційні властивості та простий монтаж. Технологію будівництва з СІП панелей можна вважати вдосконаленим типом фінських будинків.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ
Фото автора
Газета “Весть” продається в кіосках і на розкладках у супермаркетах, у поштових відділеннях Чернігова та області, а також її можна передплатити на сайті “Укрпошти”.
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (691)
- Війна (234)
- Перехрестя (165)
- Політика (87)
- Кримінал (77)
- Здоров'я (72)
- Заєдісь! (58)
- Довоєнне (45)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Весілля (29)
- Будмайданчик (26)
- Земля (19)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (13)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Акція (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Про складних (7)
- Розгрузись (7)
- Новини (2)
- Точка зору (1)