Посвятити паску можна о десятій ранку. На Масанах, на Бобровиці і на Чорновола

2.05.2024 | Місто

Греко-католики святкуватимуть Великдень так само, як всі християни східного обряду, 5 травня. 

В Чернігові є греко-католицький храм Різдва Пресвятої Богородиці, на вулиці Чорновола, 45 (за єврейським кладовищем), каплиця святого Юрія Побідоносця, на вулиці Незалежності, 68 (на Масанах, біля кінцевої зупинки). А на Бобровиці майже збудована церква Святих апостолів Петра і Павла,  Кленова, 10б. Святкове богослужіння і освячення пасок буде.

— Невеличка церковця, але вже вона є, — радіє за колег отець Роман ГРИДКОВЕЦЬ, настоятель парафії Юрія Побідоносця. — Стяжку залили, підлога є, стіни є. Купол, хрест. Єдине, що штукатурки ще немає. Але богослужіння вже проведемо всередині.

В усіх трьох храмах розклад на Великдень однаковий. У неділю на восьму ранку — пасхальна утреня, на 9.00 — літургія. Триватиме годину – півтори. Після служби буде освячення пасок.

— А в суботу?

— В мене в каплиці на дев’яту ранку буде Єрусалимська утреня. А на 18.00 — літургія вечірня з літургією святого Василія Великого.

В п’ятницю о 18.00 г вже виставлю плащаницю (полотно великого розміру із зображенням Ісуса Христа). А в суботу з 9.00 до 18.00 каплиця відчинена. Теж буде плащаниця. Можна прийти, помолитися, побути в тиші.

— Чи це правильно, що Великдень святкували не разом з Європою, 31 березня, а 5 травня, як в росії?

— Святкуємо, як Грецька православна церква, — поправляє Роман Гридковець.

Олена ГОБАНОВА

Нічних служб на Великдень не буде. Паски можна святити в суботу після 11 години ранку до вечора. У неділю протягом дня

Як служитимуть в церквах на Великдень? Через військовий стан та комендантську годину, яка в Чернігові і області з півночі до 4 ранку, розклад святкових богослужінь змінюється.

— У всіх наших церквах богослужіння в неділю, 5 травня, звершуватиметься зранку, з 5-6 години, — розказує 45-річний Роман КІНИК, секретар чернігівської єпархії Православної церкви України, настоятель кафедрального Катерининського собору. — О п’ятій годині ранку церква вже буде відкрита. О пів на шосту полуношна служитиметься. О шостій годині звершуватиметься утреня пасхальна. Після утрені буде літургія. Вже під час літургії буде освячення пасок. О 17 годині — вечірня служба.

Зі слів Романа Кіника, у неділю паску можна буде освятити протягом цілого дня. Минулого року ще о третій годині дня святили.

Святити паски можна буде і в суботу, 4 травня, після 11 години. І теж цілий день. З тієї ж причини — щоб не збирати в один і той же час великої кількості людей.

— У минулому році в суботу ще без п’яти одинадцять вечора прийшли люди і було освячення пасок, — згадує Роман Кіник. —  Тож і в цьому році святитимемо до пізнього вечора — доки буде потреба.

Тамара КРАВЧЕНКО