До Варшави з Чернігова автобус є щодня. Різниця у вартості квитків до 600 гривень

5.09.2024 | Місто

Зліва направо: Тетяна Хоменко та Альона Майдан

20 серпня на Центральному автовокзалі Чернігова 18-річну онучку Альону Майдан проводжають за кордон 67-річна Тетяна і 69-річний Олександр ХОМЕНКИ.

— Квиток до Любліна купувала донька через Інтернет за 1200 гривень. Альонка три роки вчиться у Польщі, поблизу Любліна. Закінчила дев’ять класів і поїхала в коледж ще до вторгнення. Ресторанний бізнес, — радіє за онучку Тетяна. — Вчиться безкоштовно. Плюс також безкоштовно триразове харчування,  гуртожиток. Пощастило. Але не просто так: за високі досягнення в навчанні.

Приїжджає додому рідко. В минулому році була всього три дні. Цього літа затрималася на 20 днів. Міняла паспорт.

До Варшави з автовокзалу щодня їдуть двоповерхові автобуси «ВанХул» бельгійського виробництва. В салоні є Інтернет, зарядка для телефону, кондиціонер та туалет. Перевізник з Чернігова – ТОВ «Автоекспрес». Відкриті джерела підказують, що засновник підприємства — 40-річний Сергій Вакуленко, він же бенефіціар (власник). Також бенефіціаром вказана Олена Вакуленко.

Водії кажуть, що влітку з наповнюваністю автобусів проблем немає. Із 80 місць, коли їдуть в бік Варшави та Польщі, зайняті 70. Люди поспішають в аеропорти, зокрема у варшавський імені Шопена, щоб летіли далі на роботу або відпочинок. У Чернігів з-за кордону привозять теж багато, близько 50 людей за рейс. В дорозі добу.

— Щодня на Варшаву відправляється мінімум п’ять рейсів. Один чернігівський перевізник, решта — київські. Ціни від 1400 гривень, в залежності від перевізника, дня поїздки та за який час наперед купуєте, — уточнює 52-річна Люся ГОРЛАЧ, директорка автостанції №1 (біля залізничного вокзалу).

— Які ще напрямки популярні у чернігівців?

— Ті міста, де є аеропорти. Багато купують квитків на Берлін, Прагу.

Сім разів на день відправляються автобуси на Київ (з пересадкою на Варшаву, якщо треба) від торгового центру «Голлівуд». Це автобуси компанії «Автолюкс», ТОВ «ААЗ Трейдинг-Автолюкс». Кінцевими бенефіціарами вказані Андріс Подгорнійс з Латвії, Юрмали (55 відсотків фірми) та Єгорс Рібзаменс, Латвія, Рига (45 відсотків).

Через сайт вартість квитка — 1386 гривень. Забирає пасажирів на Центральному ринку, біля «Макдональдсу». В дорозі від 17 до 23 годин. Заїжджають у Житомир, Рівне, Луцьк.

Найдорожчий квиток до Варшави у київського перевізника ФОП «Павлюк-транс». Дві тисячі гривень. Замовляти можна через додаток у телефоні. Автобуси відправляються чотири рази на день від стоянки поряд з ЦУМом. У дорозі добу, попереджають про можливу затримку на кордоні до 10 годин.

Втім, затримки на кордоні можуть бути у кожного перевізника. Відомий на сьогодні антирекорд — 18 годин.

Автобуси ТОВ «Автоекспрес» їдуть за кордон напряму. Якщо будете добиратися до Варшави через «Автолюкс» або ФОП «Павлюк-транс», то враховуйте, що у Києві пересадка на інший автобус. Це може зайняти до години часу, але, зазвичай, швидше☺. Пересадка в «Автолюксі» біля станції метро «Видубичі», ФОП «Павлюк-транс» — на автостанції «Київ» біля залізничного вокзалу, народна назва «Яма».

Їдемо
з Чернігова
Перевізник Місце відправки Вартість квитка (від…)
ФОП
«Павлюк-транс»
Біля ЦУМу 2000 гривень
ТОВ «Автоекспрес» Центральний автовокзал
(біля залізничного вокзалу)
1400 гривень
«Автолюкс» ТЦ «Голлівуд»,
через Центральний ринок
1386 гривень

Ольга САМСОНЕНКО. Фото авторки