ДМИТРО САВОСТА ЗА ГРОШІ ПОПИЛЯЄ ДЕРЕВА, А КОТА ЗНІМЕ БЕЗКОШТОВНО

26.05.2023 | Місто
32-річний Дмитро САВОСТА, чернігівець, пиляє дерева. У приватному секторі. За гроші. Ціну роботи визначає по фото. А у вільний час знімає котів з дерев.
— У Чернігові немає такого дерева, на яке б я не заліз, — запевняє Дмитро Савоста. — У мене є обладнання для альпінізму. Мотузки. Бо на сосну без приладдя не залізу. На вербу — без проблем.
— Яка мінімальна ціна? Абрикоса висотою з дах одноповерхового будинку у скільки обійдеться?
— Під корінь — від 600 гривень. Пиляємо на чурки, колоди. Якщо дерево гниле, аварійне, бачу, що на нього не залізу, пропоную власнику викликати автовишку. Півтори тисячі за виклик.
— Як прийшли до пиляння дерев?
— Працював на пилорамі. Років чотири тому підробляв на будівництві. Попросили спиляти сад. Досвіду не було. Купив китайську бензопилу. Перша яблуня зламала паркан. Бовдуром був, треба ж було частинами її пиляти. Бензопила є, а куди примінити, треба, щоб хоч відбила себе. Розмістив оголошення. Дивився відео, як люди пиляють. Зразу ідеально не виходило. То паркани, то шифер на даху ламав. Почав прив’язувати гілки мотузками, щоб можна було скеровувати.
— Наскільки затребувана робота?
— Сезонна. Весна й осінь — золоті періоди, отримую вище середнього заробітку. Улітку тисяч 12-15 за п’ять-шість днів на місяць. Іншим часом халтурю на інших роботах.
— Як часто знімаєте котів?
— Раз у пів року точно.
У жовтні минулого року їздив на міський пляж «Золотий берег». На вербі біля річки сидів якийсь породистий кіт. Того дня були тривоги по Україні, масований ракетний обстріл. Чернігівці обдзвонили всі міські служби, а їм сказали — не на часі. Знайшли мене. У вузькому колі зооволонтерів я користуюся популярністю, — сміється.
— Скільки часу займає ця робота і скільки грошей?
— За часом — хвилин 15-20. Безкоштовно. Я така собі паличка-виручалочка для дснсників. Робота не їхнього рівня, а мені нескладно. Тільки прошу, щоб мені оплатили таксі в обидва боки.
Залажу на дерево. Кота беру за шкірку. Знизу стоять люди з простирадлом. Прицільно кидаю. Жоден кіт не постраждав. Окрім мене. Дряпаються, шиплять.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ