Де служать батюшки з Троїцького та Спаського соборів?

10.10.2024 | Місто

Отець Ігор Пидан (справа). Фото зроблено в грудні 2021 року

— Священники з Троїцького та Спаського соборів служать по всьому Чернігову, — каже 39-річний Ігор ПИДАН, секретар Чернігівського єпархіального управління УПЦ, був настоятелем Свято-Троїцького кафедрального собору.  — У кожному діючому нашому храмі.  Я особисто — у Воскресенському храмі (біля Центрального ринку). На свята і в неділю.

Усього, за словами Ігоря Пидана, змінили місця служби 12 чернігівських священників Української православної церкви. Шість — зі Спаського собору і шість — з Троїцького.

* * *

— Ніхто з батюшок Спаського та Троїцького собору не перейшов у ПЦУ, Православну церкву України, — каже 45-річний Роман КІНИК, настоятель кафедрального Катерининського храму ПЦУ, секретар чернігівської єпарїі ПЦУ.

Володимирська церква зовні і всередині

Архімандрит Веніамін (Носач), настоятель церкви ікони Володимирської Божої Матері УПЦ

«Був одружений 20 років і став монахом»

25 вересня у Володимирській церкві, що на Поліській, 13 в Чернігові (район вулиці Любецької, неподалік школа №13) служба з 8.00. Почалася, коли стояло всього дві прихожанки.

25 вересня у Володимирській церкві, що на Поліській, 13 в Чернігові (район вулиці Любецької, неподалік школа №13) служба з 8.00. Почалася, коли стояло всього дві прихожанки.

— І нікого б не було, служив би, — каже отець Веніамін. — Я служу Богу. Я монах.

64-річний архімандрит Веніамін (Носач) — настоятель церкви ікони Володимирської Божої Матері. Саме така повна назва храму УПЦ, Української православної церкви.

 

— Я був одружений 20 років. І діти є, —

розповів  отець Веніамін. —

Але монахом завжди хотів бути. Ще як навчався

в чернігівському духовному училищі,

у харківській семінарії. Спочатку був простим пономарем

у Троїці (Троїцькому соборі Чернігова. — Авт.).

Потім мій друг віддав свою землю

під будівництво церкви. Володимир Миронов. Почали разом з ним споруджувати.

А потім уже мене висвятили.

Я акціонер, учасник, засновник релігійної громади. Те, що мене призначили настоятелем, це просто плюс до всього.

Миронов працював у Верховній Раді, був головою відділу документообігу, — згадує друга.

Повна назва посади — керівник Головного управління документального забезпечення парламентського апарату. Помер на 68-му році життя. Хворів.

— Коли другий інсульт стався, я прийшов до нього в гості у Верховну Раду, — продовжує отець Веніамін. — Я 24 роки жив у Києві. Різні посади обіймав, великі і маленькі. Був заступником директора банку, заступником керівника Пенсійного фонду, головою чернігівського земляцтва. Це тепер вже пенсіонер. Пенсія десь п’ять тисяч гривень.

От товариш і каже, — продовжує згадувати, — що ледь вижив після інсульту, пропонує будувати церкву. Кажу, давай.

Побудували. Я й живу тут.

— У будинку, де український прапор?

— У веранді колишній. Мені зробили кімнату три на два. Келію своєрідну. Я молюся там. І навколо мене моляться.

У нас є сестринство, 12 жінок (форма служіння церкві), — розказує. — Приходять, допомагають. І моляться, і чергують. Усього громада 30 чоловік, а на службах буває і більше.

Можливо, кількість прихожан церкви ікони Володимирської Божої Матері збільшиться, припускаю. Бо з’явився новий священник. Отець Артемій з Троїцького собору. А за священником, як за лікарем пацієнти, переходять і віряни.

Як відомо, Спаський собор став музеєм, у Троїцькому теж не служать, в Успенському соборі, в Єлецькому монастирі теж. Ці об’єкти підпорядковані Національному заповіднику «Чернігів стародавній».

Максим, помічник у церкві

Тамара КРАВЧЕНКО. Фото авторки