Чернігів допоможе одній з бригад, яка боронить Харківщину, та зміцнюватиме фортифікацію довкола міста
Головна » Місто » Чернігів допоможе одній з бригад, яка боронить Харківщину, та зміцнюватиме фортифікацію довкола міста
16.05.2024 | Місто
«Паліть русню — ми підтримаємо!»
В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако зустрівся із заступником командира 27-ої реактивної артилерійської бригади ім. кошового отамана Петра Калнишевського, майором Сергієм Панченком, який заїхав подякувати від імені військових громаді Чернігова за підтримку. «Зараз хлопці активно запалюють бавовну, там де треба. А у 2022 році брали участь в обороні Чернігова. «Паліть русню — ми підтримаємо!», — зазначив під спільним фото Олександр Ломако.
В.о. міського голови Чернігова Олександр ЛОМАКО зв’язався з керівництвом 13-ої бригади Нацгвардії «Хартія», яка зараз обороняє Україну на харківському напрямку, аби дізнатися потребу та надати необхідну допомогу. Про це Ломако повідомив під час загальноміської наради 14 травня. А відразу після її завершення відбулося засідання виконавчого комітету, рішенням якого внесені зміни до міської програми шефської допомоги військовим частинам і включено згадану бригаду, що дозволяє спрямовувати кошти міського бюджету на її підтримку. Того ж дня розпочато процедуру закупівлі необхідного.
Разом із підтримкою військових, підіймалося на нараді і питання оборонних споруд довкола Чернігова. Їх почали будувати ще у 2022 році, як тільки-но наша область була звільнена ЗСУ від окупаційних військ. З міського бюджету на ці роботи вже спрямовано більше 110 млн грн. Зараз необхідно продовжити роботи з їх зміцнення та зведення нових. Важливість цих робіт — спільна позиція військових та Чернігівської міської ради. З цього питання Олександр Ломако ініціював спілкування з керівництвом оперативно-тактичного угрупування «Сіверськ».
— З моєї ініціативи була розмова з керівництвом оперативно-тактичного угрупування «Сіверськ». Продовжимо укріплення оборонних споруд навколо міста, які ми зробили протягом 2022-2023 років коштом міського бюджету. Зроблена серйозна робота, але це оборонні споруди і вони потребують постійного укріплення та посилення, — зазначив під час наради Ломако.
В.о. міського голови Чернігова, враховуючи, що для продовження робіт потрібні суттєві кошти, а можливості бюджету Чернігівської міської територіальної громади обмежені, зокрема, і у зв’язку із вилученням так званого «військового ПДФО», вже звернувся до очільника Києва Віталія Кличка, враховуючи, що наше місто не пустило ворога в столицю та вглиб країни у 2022 році, й у разі повторення військових дій виконуватиме роль щита.
— Громада Києва пообіцяла підставити плече і надати фінансування на цей напрямок, розуміючи, що Чернігів — північний форпост України. Ми захищаємо не тільки себе, а й столицю та далі. Тож направимо до них офіційне звернення, сподіваюсь на позитивне рішення депутатів Київради. Вони вже голосували і підтримували Чернігів — надавали нам 100 млн грн для відновлення після бойових дій, — сказав в.о. очільника Чернігова.
Принагідно Ломако нагадав і про результати аудиту, проведеного у Чернігівській міській раді, зокрема, у частині зведення оборонних споруд.
— До речі, аудитори КРУ фінансування будівництва оборонних споруд довкола Чернігова визначили як «нецільове використання коштів громади». Від імені громади закликаю їх йти вслід за руським кораблем. В разі необхідності захищати місто будемо це робити вашою «фільчиною грамотою», тобто актом КРУ?
За повідомленням пресслужби Чернігівської міської ради